Sjajne Srpkinje preko Turske u finalu EP!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale EP u Azerbejdžanu pošto je savladala selekciju Turske sa 3:0 (25:17, 25:12, 25:21).

Ostali sportovi 01.10.2017 | 00:33
Izabranice Zorana Terzića stigle su do četvrte medalje u nizu sa tri najveća takmičenja, a za zlato boriće se protiv Holandije koja je ranije pobedila Azerbejdžan 3:2.

Utakmica je počela sjajno, Srpkinje su povele 5:1 i već su na prvom tehničkom tajm-autu imale tri poena prednosti (8:5), a u još jačem ritmu igrale su u nastavku susreta.

U drugom setu, izabranice Zorana Terzića su delovale neustrašivo i Turkinje nisu mogle da pronađu rešenje za neverovatne napade naših odbojkašica.

Sve je funkcionisalo u našem timu - napad, odbrana i servis! Srbija je održala čas odbojke u ovom setu.

Turkinje su bolje zaigrale u trećem setu i uspele da iuzjednače u ovom setu, Srbija je tokom celog seta imala minimalnu prednost, ali je u finišu zaigrala neustrašivo i lako slavila za finale.

U igri Turske gotovo ništa nije funkcionisalo, dok je Srbija bila izuzetno kvalitetna na prijemu, koje su kontrolisale Brankica Mihajlović, Tijana Malešević i Jelena Blagojević, što je s druge strane donelo sigurnost u napadu.

Tehničar Bojana Živković je odlično proigrava saigračice, a raspoložene u napadu su bile Tijana Bošković i Maleševićeva, kao i srednji blokeri Jovana Stevanović i Stefana Veljković, što je Srbiji na kraju i donelo ubedljiv i lak trijumf nad Turskom.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tijana Bošković 21, dok je Brankica Mihajlović upisala 12.

Srbija će u nedelju od 17.00 u borbi za zlatnu medalju igrati protiv Holandije koja je ranije danas pobedila Azerbejdžan sa 3:0.