EP: Sjajne Srpkinje savladale vicešampionke za 1/4-finale!

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Holandije u drugom kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji –3:0 (29:27, 25:17, 25:23).

Ostali sportovi 23.09.2017 | 22:00
Srbija u četvrtfinalu, "srušen" vicešampion Evrope! Odbojkašice Srbije bolje od Holandije u 2. kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu. Naše devojke direktno u četvrtfinalu.

Naše lavice su ovom pobedom posle dva odigrana kola osigurale prvo mesto na tabeli za plasman u četvrtfinale.

Izabranice Zorana Terzića prikazale su odličnu timsku igru i prikazale potpunu dominaciju nad protivnikom, koja je bila jedan od glavnih kandidata za medalju.

U prvom setu, Holanđanke su povele sa pet poena prednosti, ali je Srbija brzo došla do preokreta i da na kraju posle velike borbe osvoje ovaj set sa 29:27.

Srpkinje su u drugom setu pokazale su neverovatnu igru i rutniski povele sa 2-0 u setovima.

U trećem setu ponovo je došlo do neizvesnosti. Ekipe su smenjivale u vođstvu, a Srbija je posle dužeg vremena povela sa 19:18, posle asa Stefane Veljković.

Međutim, ponovo su srčanom igrom, Srpkinje osvojile ovaj set 25:23.

Najefikasinija u pobedničkom timu bila je Tijana Bošković sa 27 poena, dok su Brankica Mihajlović i Stefana Veljković zabeležile po 14.

U selekciji Holandije istakla se Loneke Sletjes sa 12 poena.

Srbija je za dva dana završila ogroman posao na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji.

Najbolje odbojkašice Srbije prvo su pobedile Češku, a danas su bile bolje od vicešampiona Evrope Holandije 3:0 (29:27, 25:17, 25:23)!

Maksimalan trijumf i pobeda Čehinja protiv Belgijanki (3:1) doneli su izabranicima Zorana Terzića meč bez rezultatskog značaja protiv Belgije u nedelju (poslednje kolo u grupi) i direktan plasman u četvrtfinale šampionata.

Dramatičan i maratonski je bio prvi set.

Holandija je sve vreme vodila, imala i po pet poena prednosti (8:3, 18:13). Srbija je, posle izjednačenja sredinom seta, ponovo uspela da poravna rezultat na 23:23.

Ipak, Holanđanke su imale čak četiri set lopte i to tri posle poklonjenih poena nakon servis grešaka. Čim je prvi servis prešao u polje Holandije, izabranice Zorana Terzića uspele su da poentiraju blokom, a potom i da iz servisa okončaju traumatičan deo igre 29:27.

Srbija je u prvom setu napravila sedam servis grešaka, a Holandija nijednu.

Naše devojke su u drugom setu igrale najbolju odbojku do sada na šampionatu i kada je tako, spasa za protivnika nije bilo - 25:17.

Vrlo težak duel gledali smo i u trećem setu.

Tek u finišu, na servis Stefane Veljković, Srbija je uspela da se "odlepi" na 21:18, ali se Holandija odmah približila na poen zaostatka. Ta razlika potrajala je do kraja meča...

Srbija ima maksimalan učinak iz dve utakmice i nalazi se na prvom mestu Grupe D, dok su na deobi drugog mesta Holandija i Češka sa po pobedom i porazom i set količnikom 3:4, dok je Belgija poslednja sa oba poraza i 2:6 set količnikom.

Odbojkašice Srbije će u nedelju u poslednjem kolu Grupe D od 15.00 igrati protiv Belgije.