Dušan nije uspio: Francuska u finalu

Francuska je pobedila Srbiju rezultatom 3:1 u polufinalu Svetske grupe Dejvis kupa u Lilu.

Tenis 17.09.2017 | 22:30
Reprezentacija Srbije nije uspela da obezbedi finale Dejvis kupa. Tamo će Francuska, nakon što je poslednjeg dana takmičenja u Lilu odlučujući, treći poen osvojio Žo Vilfred Conga.

Dušan Lajović nije uspeo da priredi novo iznenađenje, nakon što je prvog dana savladao Luku Puja.

Conga je slavio protiv Lajovića rezultatom 2:6, 6:2, 7:6 (7:5), 6:2.

Lajović je odlično otvorio meč protiv Conge i ubedljivo rešio u svoju korist prvi set, u kojem je napravio čak dva brejka. Ipak, u nastavku je Francuz, nošen velikom podrškom sa tribina, uspeo da napravi preokret.

Najbolju priliku srpski teniser propustio je u trećem setu kada je pri rezultatu 4:4 imao dve brejk lopte. Da je uspeo to da materijalizuje, imao bi servis za set i ko zna kuda bi to odvelo meč...

Ovako, Francuska će u finale na megdan pobedniku meča Belgija - Australija, u kojem domaćini posle dva dana imaju prednost (2:1). Taj meč igraće se od 24. do 26. novembra.

Srbija, koja je u Lilu nastupala oslabljena bez tri najbolja tenisera, Novaka Đokovića, Viktora Troickog i Janka Tipsarevića, čekaće novu priliku naredne sezone.