FRA: Kavani, Nejmar i Mbape za ubjedljivi PSŽ!

Ekipa Pari Sen Žermena pobedila je Mec sa 5:1 u petom kolu Lige 1.  Nova sila iz Pariza - "tresu" sva trojica! Emeri nije časio ni časa, pa je od prvog minuta protiv Meca na teren poslao Mbapea, Nejmara i Kavanija, a sva tri fudbalera postigla su golove.  Bogataši, svaka čast za napad, ali kad vam neko dohvati ovu odbranu. . .  Prvenac Mpabea, Nejmar gol i asistencija, a Kavani kao nekad Viltor.

Fudbal 08.09.2017 | 23:24
Gol na debiju postigao je Klijan Mbape, dok su se u listu strelaca upisivali po dva puta Edinson Kavani i jednom Nejmar.

Gosti su do prednosti došli u 31. minutu kada je na asistenciju najskupljeg igrača u istoriji, Kavani matirao Kavašimu.

Ipak, Mec je uspeo da izjednači u samo šest minuta kasnije preko Emanuela Rivijerea. Sa tim rezultatom otišlo se i na poluvreme.

Presudni momenat utakmice video se u 56. minutu, kada je Asue Ekoto zaradio direktan crveni karton. Mec je ostao sa desetoricom, a PSŽ je to logično iskoristio.

Najlepši detalj na utakmici viđen je u 59. minutu, kada je pogodak postigao Kilijan Mbape. Mladi Francuz je stigao iz Monaka za 180 miliona evra i odmah se u prvom meču upisao u listu strelaca.

Mbape je iskoristio lošu reakciju u odbrani Meca i sa nekih 16 metara poslao loptu u mrežu. Do kraja meča viđena su još tri gola. Nejmar je prelepim udarcem sa 20 metara u 69. minutu povisio na 3:1, posle gola Kavanija u 75. minutu na semaforu je bilo 4:1, dok je konačnih 5:1 postavio Lukas Moura.

U utakmici pre ove, Lil i Bordo su odigrali bez golova, a Vukašin Jovanović odigrao je svih 90 minuta za "Žirondince".

Kada treneri dobiju pojačanja često pričaju o tome kako je potrebno vreme da bi ona bila prava, ali u slučaju astronomski plaćenih Nejmara i Mbapea, za koga će doduše PSŽ tek naredne sezone izbrojati 180.000.000 evropskih novčanica, nema čekanja!

Trener PSŽ-a Unai Emeri poslao je od prvog minuta meča protiv Meca - Kavanija, Mbapea i Nejmara, a upravo ovi fudbaleri doneli su novu pobedu "svecima": MEC - PSŽ 1:5!

Počelo je pogotkom Kavanija u 31. minutu da bi Mec preko Rivijea u 37. izjednačio, a onda u nastavku imao tu nesreću da ovaj napadač promaši prazan gol. Nakon toga je njegov saigrač Benoa Asu-Ekoto startovao sa leđa na Mbapea, dobio direktan crveni karton, da bi potom golovi u mreži tima koji je za sada prvi kandidat za ispadanje, krenuli da se ređaju kao na traci.

Kilijan Mbape dugo će pamtiti 59. minut i prvi pogodak za PSŽ, da bi već deset minuta kasnije i Nejmar nastavio svoju sjajnu seriju u dresu novog kluba.

Brazilac na 4 meča ima 4 gola i 4 asistencije...

Na kraju je "starosedelac" Edinson Kavani postigao još jedan pogodak u 75. minutu, da bi konačan rezultat utakmice postavio Lukas Mura u 87. minutu nakon ulaska sa klupe.

Padaju rivali kao snoplje pred skupocenim Pari Sen Žermenom. Uz zadršku, još ekipa Unaja Emerija nije igrala sa timopm iz svoje klase. Ove prvačiće - kakvi su, na primer, fudbaleri Meca - preslišava kao kad dečaci iz osmog razreda uzmu loptu u školskom dvorištu i ne dozvoljavaju onima koji su se „tek ispileli“ da im pokvare žurku. Tako je bilo i u petom kolu Lige 1 u kome je na „Sent Semforijenu“ tim iz Pariza zapalio petardu - 5:1.

Uz dva podatka koja su bitna.

Prvi: Edinson Kavani je dao dva gola, s tim da je onaj prvi, na razarajući pas Nejmara, označio da je postao tek prvi fudbaler u francuskom prvenstvu posle čak 19 godina i Silvana Viltora koji je makar po jednom matirao golmane u uvodnih pet rundi.

Drugi: Kilijan Mbape je postigao prvenac za klub iz rodnog grada, samo dva dana pošto je promovisan kao drugo najskuplje pojačanje u istoriji fudbala.

Ruku na srce, ima i treći, ali će mnogi reći da smo pristrasni. Mada, utisak je da Benoa Asu Ekoto nije zaslužio direktan crveni karton pri rezultatu 1:1 u 56. minutu, posle kojeg je sve išlo na vodenicu kluba koji ima fantastičnu napadačku liniju i toliko je porozan pozadi da, kad ga neko bude „dohvatio“, shvatiće da mora da ima i bolje štopere nego što su Markinjos ili Kimpembe (uz napomenu da je Tijago Silva ceo meč presedeo na klupi). Ili da golman Alfons Areola ne sme da izvodi karafeke ni na mečevima kakvi su ovaj sa Mecom.

Da ne dužimo: pet kola, pet pobeda (nikad ovakav učinak nisu imali otkako su osnovani),Nejmar koji pored svog imena opet ima i gol i asistenciju i PSŽ koji jedva čekamo da vidimo kakav će da bude u duelima sa sebi sličnima.