Liga kup: Mitar ga dao, Tadić ispao!

Napadač Orlova postigao prvenac u novoj sezoni u Liga kupu Engleske.

Fudbal 23.08.2017 | 23:40
Prvi start u novoj sezoni i prvenac za Aleksandra Mitrovića u dresu Njukasla.

Istina u Liga kupu Engleske, gde je Rafa Benitez izveo večeras kombinovani tim, ali pogodak dovoljan da skrene pažnju španskom stručnjaku da bi mogao da mu ukaže poverenje i u Premijer ligi gde posle dva kola crno-beli sa severa Engleske imaju dva poraza.

Centarfor reprezentacije Srbije lepim udarcem doveo je Svrake u vođstvo već u trećem minutu, ali je Džejson Kamings za samo dva minuta preokrenuo rezultat. U finišu prvog dela mladi Arons je porvanao na 2:2, a kako u nastavku nije bilo golova ovaj okršaj je otišao u produžetke. Jedini večeras...

Iznenađenje večeri je eliminacija Sautemptona i našeg Dušana Tadića. Svi koji prate Čempionšip znaju kako je Vulverhempton ozbiljan ove sezone što je pokazao tako što je isprašio Svece na njihovom terenu sa 2:0. Rutinski, golovima Bata u 67. i Vilsona u 87. minutu. a srpski reprezentativac nije se proslavio za 90 minuta provedenih na terenu.

U lankašajrskom "el klasiku" nije bilo iznenađenja. Barnli je savladao trećeligaša Blekburn kao gost sa laganih 2:0, a debitovao je i novajlija Kris Vud koji je stigao iz Lidsa za 16.500.000 evra.

Sigurni su večeras bili i premijerligaši Vest Hem, Hadersfild i Stouk, koji su lako overili plasman u treće kolo.

Zanimljivo, žreb za narednu rundu Liga kupa Engelske na programu je noćas u Pekingu u 04.15 časova po našem vremenu.