Neprijatno žensko finale Sinsinatija!

Svesna da bi joj pobeda donela prvo mesto na svetu, igra rumunske teniserke Simone Halep potpuno se raspala. . .

Tenis 21.08.2017 | 13:30
Rumunska teniserka Simona Halep (25) "osvanula je" 11. avgusta, pre deset dana, kao druga igračica sveta što joj je bio najbolji plasman u karijeri.

U nedelju uveče po našem vremenu, oči finala WTA turnira u Sinsinatiju, imala je priliku da pobedom nad Garbinje Muguruzom napravi još jedan korak napred, onaj najveći, i postane "Broj 1" ženskog tenisa.

U kojoj meri je to uticalo na nju, verovatno samo ona zna.

Finale je trajalo svega 57 minuta i bilo je neprijatno gledati kako se Rumunka muči u duelu sa šampionkom Rolan Garosa iz prošle i Vimbldona iz ove sezone - 6:1, 6:0 za špansku takmičarku rodom iz Venecuele.

To, konkretno, znači da će prva na svetu ostati Karolina Pliškova sa svega PET bodova više od Halep, koja će novu šansu imati na US Openu.

Španskoj teniserki je ovo druga titula u 2016. godini, a peta u karijeri.

Mugurusi je prvi set finala dobila posle 24 minuta igre. Vrlo brzo je povela sa 3:0, a novim brejkom u šestom gemu samo je potvrdila vođstvo.

Isti scenario viđen je na početku drugog seta. Mugurusa je povela sa 3:0, a potom je usledio jedini gem na meču u kojem je imala problema, pošto je morala da spašava dve brejk lopte.

Ona se, ipak, odbranila i nakon toga bez problema osvojila još dva gema i stigla do velike pobede, koja joj je donela 1.000 WTA bodova i 522.450 dolara.