SLS: Pobjeda Bačke, "zmajevi" nisu došli do vrha! Voša uz Zvezdu!

Pobede OFK Bačke i Rada, dok su Voždovac i Spartak remizirali.  Malbašić opet za bodove "lala"! Vojvodina minimalnim rezultatom slavila u Ivanjici i sustigla vodeću Crvenu zvezdu, koja ima utakmicu manje. Remi na Banovom brdu.

Fudbal 20.08.2017 | 09:45
U utakmicama šestog kola Superlige koje "preskaču" Crvena zvezda i Partizan, odnosno njihovi rivali Borac i Napredak, prvu pobedu upisala je OFK Bačka iz Bačke Palanke.

"Plavi" su na stadionu "Slavko Maletin Vava" upisali prve bodove u novoj sezoni, i to sva tri, protiv ekipe koja je ovog leta predstavljala Srbiju, doduše samo jedno kolo, u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Bačka je imala penal sredinom drugog poluvremena, ali ga nije iskoristila, da je do trijumfa protiv Mladosti došla u 79. minutu preko Luke Lukovića - 1:0 (0:0).

Jedina ekipa bez bodova u Superligi je sada Borac iz Čačka.

U drugom meču dana, Rad je uspeo da slavi na "vrelom gostovanju" u Šapcu protiv Mačve (2:1), koja je preko penala Bojana Matića u nadoknadi prvog poluvremena uspela samo da ublaži pogotke koje su na samom startu duela dali Lukić i Volkov.

Voždovac je trijumfom u Subotici mogao i do prvog mesta na tabeli, pošto Crvena zvezda ne igra svoj meč 6. kola ovog vikenda, ali je ekipa Ilije Stolice samo remizirala protiv Spartaka, što je drugi remi u ovoj sezoni za obe ekipe.

"Nula" na severu Bačke ostavlja ih na drugoj poziciji sa 14 bodova iz šest mečeva.

Četvrti gol Filipa Malbašića u Superligi, postignut 20 minuta pre kraja, Vojvodini je bio dovoljan za tri boda u susretu sa Javorom - 0:1!

"Lale" su se tako vratile na pravi kolosek posle prošlonedeljnog poraza od Partizana istim rezultatom.

Vojvodina se na gostovanju u Ivanjici potvrdila kao jedna od najčvršćih ekipa u Superligi, pošto je slavila i petu pobedu bez primljenog pogotka.

Izabranici Nenada Vanića time su se bodovno izjednačili sa vodećom Crvenom zvezdom, ali imaju slabiju gol-razliku i utakmicu više.

Podsetimo da je Malbašić bio strelac jedinog gola i u pobedi nad Bačkom u trećem kolu, tako da je za sada on "MVP" crveno-belih iz Novog Sada.

Pogodaka nije bilo na Banovom brdu, gde su i Čukarički i Radnički zabeležili prvi remi u dosadašnjih šest kola domaćeg prvenstva.

Nišlijama je prekinuta serija od tri pobede, dok "brđani" prvi put ovog leta nisu pobedili kao domaćini i zauzimaju tek deveto mesto na tabeli - uz mogućnost da ih Radnik još potisne, eventualnim trijumfom nad Zemunom u nedelju uveče.