BEL: Zulte ponizio Sa Pinta i Standard!

Tim iz Varegema kao gost slavio sa 4:0 u Liježu!

Fudbal 18.08.2017 | 23:38
Da li to u Belgiji dobijamo novi „fenomen Lester“? A ime mu je Zulte Varegem! Malena ekipa iz Zapadne Flandrije ponizila je jedan od najtrofejnijih belgijskih klubova, Standard iz Liježa sa 4:0 u četvrtom kolu Pro Lige.

Verovatno ni najveći optimisti u redovima navijača Zultea nisu mogli da sanjaju o ovakvom trijumfu. A pošteno je reći da su gosti, ne samo po rezultatu, već i po prikazanoj igri ponizili tim koji trenira Rikardo Sa Pinto.

Posle prvog poluvremena ništa nije slutilo da bi na stadionu u Liježu gosti mogli da naprave totalni haos. Blistavo veče u dresu Zultea imao je dvostruki strelac Onur Kaja.On je mrežu Standarda zatresao u 70. i 83. minutu iz penala.

Domaćina je načeo Nil de Pauv pogotkom u 65. minutu, a strelac trećeg gola bio je nigerijski napadač Piter Olajinka.
Ovo je ekipi Standarda bio već drugi poraz u šampionatu, a Zulte je makar do subote uveče došao na prvo mesto na tabeli.

Inače, srpski internacionalac u Zulteu, Ivan Šaponjić presedeo je celu utakmicu na klupi za rezervne igrače.