ŠPA: Leganes krenuo pobjedom nad Alavesom!

Katai završio odiseju u Alavesu? Kueljar već počeo da se isplaćuje! Minimalac Leganesa na premijeri.

Fudbal 18.08.2017 | 23:32
Počelo je!

Čast da otvore novu sezonu Primere pripala je Leganesu i Alavesu. Ovako po imenima svakako nije bilo za očekivati neko umiranje u fudbalskoj lepoti, ali navijači u južnom predgrađu Madrida večeras su imali šta da vide. Domaćin je slavio sa 1:0, a verujemo da vam je interesantnija informacija da Aleksandra Kataija nije bilo ni u protokolu baskijskog tima što je samo podgrejalo govorkanja da će se bivši ofanzivac Crvene zvezde preseliti u Valensiju.

Leganes je trijumfovao, ali je sve moglo da ispadne drugačije da Manu Garsija nije nonšalantno izveo penal u 16. minutu. Golman Ivan Kueljar, domaćinova akvizicija iz tekućeg prelaznog roka, već je počela da daje rezultate.

Strelac jedinog pogotka bio je Gabrijel u 24. minutu. Alaves je do kraja meča pogodio prečku, ali je domaća ekipa bila daleko ofanzivnija i može se reći zasluženo osvojila tri boda.