Sjećanja: Dan kada su "Zmajići" pokorili Evropu!

Na današnji dan prije dvije godine kadetska reprezentacija BiH ostvarila istorijski uspjeh.

Košarka 16.08.2017 | 19:45
Tog 16. avgusta 2015. godine u finalu Evropskog prvenstva za košarkaše do 16 godina, Bosna i Hercegovina savladala je domaćina turnira Litvaniju 85:83 (50:37) i osvojila zlatnu medalju!

Tokom cijelog meča tim Josipa Pandže imao je prednost, u pojedinim trenucima i 15 razlike, ali su se ratoborni Litvanci stalno vraćali, pa je u finišu meča viđena prava drama.

Fenomenalnu partiju prikazali su dječaci iz BiH. Vođeni sjajnim Džananom Musom, koji je postigao 33 poena, ukupno 200 na prvenstvu Evrope, osvojili su zlato na izuzetno jakom turniru.

Za najkorisnijeg košarkaša Evropskog prvenstva sasvim zasluženo proglašen jeDžanan Musa. Mladi igrač iz Bihaća pružao je fenomenalne partije tokom cjelog turnira, čime je ponio epitet najboljeg igrača Eurobasketa.

Izvor: mondo.ba