Čempionšip: Vila posrće, Fulam odoleva...

Fulam odoleo na Elandu, trio nepobedivih čuva vrh! Aston Vila opet posrnula!

Fudbal 15.08.2017 | 23:40
Engleski Čempionšip ponovo nam je doneo nekoliko sjajnih utakmica, ali i svojevrsno razočarenje jer u derbiju trećeg kola nije bilo golova na Eland Roudu u duelu domaćeg Lids Junajteda i Fulama, srpskog trenera Slaviše Jokanovića.

Činjenica da londonski crno-beli nisu izgubili u Lidsu i nije toliko iznenađenje jer im je ovo četvrto gostovanje zaredom da nisu osetili gorčinu poraza u Jorku, a treći remi zaredom u pomenutom gradu.

Čak prema onome što su prikazali večeras u Lidsu, Jokanovićevifudbaleri su bili bliži pobedi s obzirom na to da su više šutirali ka golu i imali loptu u nogama.

Zanimljivo, ovo je Fulama treći remi u sezoni i prva utakmica na kojoj nisu primili gol i to svakako može da raduje srpskog trenera.

Vlasnici Vulverhemptona uložili su dosta novca i u letnjem prelaznom roku i to je počelo da im se vraća već sada. Vukovi su u gostima slavili protiv doskorašenjeg premijerligaša Hal Sitija sa 3:2 i zadržali maksimalan učinak.

Portugalski tandem Ruben Neves - Diogo Žota golovima u prvom poluvremenu otvorio je vrata pobede gostima, a potvrdio ju je Nuoha Diko u poslednjim trenucima meča.

Fanstatičan meč odigran je u srcu južnog Londona gde je Ipsvič posle velike borbe i preokreta slavio protiv Milvola sa 4:3 i pridružio se Vulverhemptonu u vrhu. Strelac pobedonosnog gola bio je Džordan Spens dva minuta pre kraja utakmice. Inače, Milvol je poveo već u prvom minutu preko Valasa, zatim je Ipsvič dva puta vodio, a domaćin se vraćao u život.

Treću ovosezonsku pobedu upisao je i Kardif Siti koji je kod kuće slavio sa 2:0 u duelu sa Šefild Junajtedom. Morison i Mendez-Laing bili su strelci za domaćina u meču u kojem su gosti svakako zaslužili da daju barem jedan gol.

A navijači Aston Vile već sada polako počinju da gube strpljenje, jer njihov tim još nema pobedu. A večeras je nekadašnji prvak Evrope izgubio na gostovanju od Redinga sa 2:1. Za samo šest minuta na startu drugog poluvremena autogolom Velana i pogotkom Beroa, Vila je stigla do pobede.