HOL: PSV pokidao živce, ali i AZ! Ajaks u haosu!

Filipsovci slavili na startu Eredivizije - 3:2 (1:1).  Ajaksovo košmarno leto nema kraja! Velikan iz Amsterdama poražen na premijeri u Almelu - 2:1 (0:0).

Fudbal 13.08.2017 | 11:00
PSV je ispunio plan i trijumfalno startovao u novoj sezoni, ali njegovi navijači nisu srećni otišli kući pošto ekipa Filipa Kokua nikako nije blistala večeras na svojoj Areni.

Jesu Filipsovci upisali pobedu nad AZ Alkmarom od 3:2 (1:1) na premijeri, ali podatak da su olako primili dva komada pred svojom publikom nimalo ne hrabri ljubitelje crveno-belih.

Ljubitelje ne, ali je obradovao sve koji su igrali keca na trijumf Filipsovaca.

Počelo je užasno, vodećim golom za goste koji je postigao Dos Santos u 18. minutu, a da novajlija iz Meksika Lozano nije izjednačio do odlaska na odmor domaćin bi imao dosta problema.

Ipak, u nastavku se PSV sabrao, preko Gastona Pereira i Marka van Ginkela stigao je do dva gola prednosti, a nije mu put ka pobedi omeo ni pogotak Vuta Veghhorsta sa bele tačke u 81. minutu.

Ajaks je izgleda upao u crnu rupu i ne može da pronađe izlaz. Kako drugačije objasniti večerašnji poraz najtrofejnijeg holandskog kluba na gostovanju Heraklesu (2:1) u prvom kolo nacionalnog šampionata.

Prethodno su Kopljanici poraženi od Nice u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. A večeras? Herakles je došao do prvog trijumfa nad Ajaksom od 2005. godine.

Da stvar bude zanimljivija, domaća ekipa je do velika tri boda došla posle preokreta i to za samo 17 minuta.

Jer, Ajaks je posle slabijeg prvog poluvremena uspeo da povede preko Hakima Zijeha u 56. minutu. A onda je u 10-ak minuta kasnije izjednačio Pol Gledon i probudio nadu navijača.

Osam minuta pre kraja na stadionu u Almelu nastao je potpuni delirijum kada je Brendli Kuvas zatresao mrežu Ajaksa i napravio veliki preokret.

HOLANDIJA 1 - 1. kolo