FRA: ''Mini'' Marselj! Bordo lako protiv Meca, Sent Etjen uz najveće!

Marselj u italijanskom stilu - minimalac pred kraj i ćao! Lukas Okampos za pobedu protiv Nanta.  Vukašin Jovanović odigrao ceo meč za Žirondince.

Fudbal 13.08.2017 | 10:45
Marselj je ozbiljan ove sezone! To je potvrdio i u drugom kolu francuske Lige 1 na gostovanju kod Nanta. Ekipa Rudija Garsije slavila je sa 1:0 i sačuvala maksimalan učinak.

Bio je to prilično izjednačen meč u većem delu, a Marselj je ipak opravdao očekivanja, ali ne bez problema. Naime, tek tri minuta pre kraja gosti su uspeli da zatresu mrežu.

Patris Evra je bio u ulozi asistenta, a veoma spretan na petercu Nanta bio je Lukas Okampos.

Domaćin u finišu nije uspeo da se oporavi od tog šoka, iako je imao nekoliko obećavajujućih napada.

Inače, ekipa Nanta danas nije imala sreće pošto je trener Klaudio Ranijeri već u prvih 25 minuta, zbog povreda, morao da napravi sve tri izmene.

Van terena su morali Valentan Ronžije, Jasin Bamu i Aleks Kačaniklić.

Upisao je i Bordo prvu trojku u novoj sezoni Lige 1 i to pred svojim navijačima na stadionu Matmut Atlantik. Žirondinci su relativno lako izašli na kraj sa Mecom i slavili 2:0 u meču drugog kola.

U poslednje vreme Bordo je sa ovim rivalom imao minimalnih problema i sa tog aspekta, Mec je bio rival za poželeti za premijeru na domaćem terenu.

Takođe, na prethodna dva okršaja protiv ovog rivala, ekipa Bordoa nije primila gol.

I večeras je Bordo dominirao na terenu, imao posed lopte i veći broj udaraca ka protivničkom golu. Minut pre kraja prvog poluvremena Bordo je poveo dalekometnih hicem Valentina Vade.

Pobedu domaćina potvrdio je Junus Sankare u 64. minutu, posle asistencije Malkoma. U završnici meča Malkom je mogao poveća prednost, ali nije imao sreće.

Srpski internacionalac Vukašin Jovanović zauzeo je mesto u srcu odbrane Bordoa i odigrao celu utakmicu.

Pomalo iznenađujuće, u vrhu tabele Lige 1 posle dva kola našao se i Sent Etjen sa maksimalnim brojem bodova. Zeleni su večeras kao gosti slavili protiv Kaena sa 1:0 golom Romana Amume u 67. minutu.

Prvi trijumf u šampionatu u novoj sezoni upisala je ekipa Tuluza i to na domaćem terenu protiv Monpelje, a zaslužan je bio Džimi Durmaz koji je pogodio iz penala u 43. minutu.

Francuska, Liga 1 - 2. kolo:

Nica – Troa 1:2 (0:0)