RUS: Preokret iz snova u derbiju Moskve!

Armija prešla preko šampiona! Sjajan okršaj i pobeda CSKA nad Spartakom - 2:1 (0:0)!

Fudbal 13.08.2017 | 09:15
Kakav gradski derbi i kakva pobeda CSKA! Aktuelni šampion Spartak imao je sve do 83. minuta, i igru i rezultat, a onda za samo dva minuta doživeo pravi brodolom u 83. derbiju Moskve - 2:1 (0:0).

Posle tvrdog prvog poluvremena, mnogo više vatre viđeno je u nastavku, a bitku je rasplamsao Mario Pašalić. Hrvatski ofanzivac doneo je vođstvo gostima iz crveno-belog dela prestonice i zaledio CSKA arenu u 48. minutu. Uspevao je Spartak da drži podalje od gola velikog rivala, a i Armejcima je dugo trebalo da se saberu i zaigraju kako se od njih očekuje.

Ulazak Čalova u 58. minutu ispostavio se kao potez utakmice trenera domaćeg tima pošto je mladi vezista preporodio igru CSKA u završnih pola sata. Do preokreta Armejci su stigli u poslednjih desetak minuta, najpre je Šenikov iz blizine pogodio za 1:1, a samo dva minuta kasnije sjajni Brazilac Vitinjo preciznim udarcem probušio golmana Spartaka Selikova za konačnih 2:1 i veliko slavlje ljubitelja plavo-crvenih boja.

Dosta vatre gledali smo tokom celog meča, naravno tako je uvek kada je debi, a igrači dva tima stigli su i da se pokoškaju u samoj završnici, na sreću bez ozbiljnijih posledica.

Srpski internacionalac Marko Petković odigrao je čitav meč za poraženi Spartak.

RUSIJA 1 - 6. kolo