Brazilke osvojile Gran pri!

Brazilke osvojile zlato u Nanđingu! Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila osvojila je zlatnu medalju na Gran Priju, pošto je u finalu pobedila selekciju Italije.  Dvanaesto zlato za odbojkašice u žuto-plavom. . .  Gran Pri je Brazilkama omiljeno takmičenje! Evo je 12. titula! Fantastične Brazilke pobedile i spektakularnom finalu.

Ostali sportovi 06.08.2017 | 18:15
Brazilke su posle velike borbe u pet setova slavile u Nanđingu protiv Italije sa 26:24, 17:25, 25:22, 22:25 i 15:8.

Reprezentaciji Brazila ovo je 12. titula u Gran Priju, a ujedno su i odbranile titulu.

Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Tandara Kaišeta i Natalia Pereira sa po 22 poena, dok je u redovima Italije najbolja bila Paola Egonu sa 29 poena.

Bronzanu medalju je ranije u toku dana osvojila reprezentacija Srbije, koja je u meču za treće mesto bila bolja od Kine.

Ako postoji turnir koji odbojkašice Brazila obožavaju, onda je to Gran Pri bez ikakve sumnje! U finalu za pamćenje, rešenom tek posle pet setova Brazil je savladao Italiju sa 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 22:25, 15:8) i tako došao do dvanaeste titule u ovom takmičenju!

Obe strane na kraju su imale nezapamćeni broj greški, posebno za ovakav nivo odbojke. Brazilke su ih imale čak 105, a Italijanke tek dve greške manje! Ali, to nije umanjilo kompletan utisak, jer je kineski Nanđing imao priliku da vidi dve fantastične selekcije na delu.

Brazilke je do pobede odveo tandem Tandara Kaiseta - Natalija Pereira, koji je na kraju imao 44 poena ukupno, odnosno po 22 poena za obe. S druge strane, Italijanke je predvodila Paola Egonu, koja je sa 29 poena pokazala da predstavlja budućnost italijanske odbojkaške reprezentacije.

Izvor: B92/mozzartsport