Prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur plasirao se u polufinale ATP turnira serije 250 u meksičkom Los Kabosu.

Tenis 04.08.2017 | 11:45
Džumhur je u četvrtfinalu savladao španskog tenisera Felisijana Lopeza sa 2:1, po setovima 6:7(2:7), 6:4 i 7:6 (7:2) i izborio plasman među četiri najbolja igrača na turniru koji se igra za nagradni fond od blizu 730.000 dolara.

Španac je prvi set riješio u svoju korist poslije taj-brejka, da bi Damir stigao do izjednačenja u setovima stigao nakon što je oduzeo servis rivalu u desetom gemu.

Odluka je pala u veoma izjednačenom trećem setu koji je takođe ušao u taj-brejk, ali je Džumhur za razliku od prvog seta, imao više strpljenja i umijeća za konačnu pobjedu.

Upravo taj brejku trećeg seta je zabilježio i jedan od najljepših poena u karijeri.

U bici za finale, Sarajliju koji je 87. igrač na ATP listi očekuje meč sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je u Meksiku postavljen za drugog nosioca.

Džumhuru u Los Kabosu društvo pravi Beograđanka Dejana Živković, s kojom je odnedavno u emotivnoj vezi.

Izvor: mondo.ba