SP - plivanje: Pregled osvajača medalja...

Treće uzastopno zlato za Lakura! Francuski plivač Kamil Lakur odbranio je titulu šampiona sveta u disciplini 50 metara leđnim stilom, pošto je bio najbrži na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Treće zlato za Sjestrem! Švedska plivačica Sara Sjestrem je osvojila treće zlato na ovom prvenstvu. Bila je najbrža u finalu trke na 50 metara slobodnim stilom. Paltrinijeri najbolji na 1. 500 metara! Italijanski plivač Gregorio Paltrinieri osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1. 500 metara slobodnim stilom. Lili King vlasnica rekorda na 50 metara prsno! Američka plivačica Lili King osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom uz novi svetski rekord - 29 sekundi i 40 stotinki.

Ostali sportovi 31.07.2017 | 11:15
King je oborila rekord Rute Meilutite od 29,48 sekundi, koji je Litvanka postavila 2013. godine u Barseloni.

Njoj je to treće zlato u Budimpešti, pošto je prethodno osvojila najsjajnije odličje na 100 metara prsno i u meštovitoj štafeti 4x100 metara mešovitim stilom.

Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Julija Efimova koja je trku završila za 29,57 sekundi, dok je bronza otišla u ruke Kejti Mejli iz SAD s rezultatom 29,99 sekundi.

Treće zlato za Sjestrem! Švedska plivačica Sara Sjestrem je osvojila treće zlato na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Bila je najbrža u finalu trke na 50 metara slobodnim stilom.

Sjestrem je finale preplivala za 23 sekunde i 69 sekundi, što je samo dve stotinke sporije u odnosu na svetski rekord koji je postavila juče u polufinalu.

Ona je svetska rekorderka u disciplinama 50 metara slobodno, 100 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara delfin.

Srebro je osvojila Holanđanka Ranomi Kromoviđojo s vremenom 23 sekunde i 85 stotinki. Njoj je to treće srebrno na šampionatu u Budimpešti.

Bronzana medalja otišla je u ruke Amerikanki Simon Manuel koja je deonicu preplivala za 23 sekunde i 97 stotinki.

Postavljen novi svetski rekord na 4x100 mešovito! Američke plivačice osvojile su danas zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara meštovitim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, uz novi svetski rekord.

Štafeta SAD, u sastavu Ketlin Bejker, Lili King, Kelsi Vorel i Simon Manuel, trku je završila za tri minuta, 51 sekundu i 55 stotinki.

One su oborile rekord američke štafete postavljen na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine (3:52,05).

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Rusije (3:53,38), dok je bronzana pripala plivačicama Australije (3:54,29).

Paltrinijeri najbolji na 1.500 metara! Italijanski plivač Gregorio Paltrinieri osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Paltrinieri je finalnu trku preplivao za 14 minuta, 35 sekundi i 85 stotinki.

Italijan je na šampionatu sveta u Budimpešti osvojio i bronzanu medalju na 800 metara slobodno.

Srebrnu medalju osvojio je Ukrajinac Mihailo Romančuk (14:37,14), a bronzu australijski plivač Mek Horton (14:47,70).

Treće uzastopno zlato za Lakura! Francuski plivač Kamil Lakur odbranio je titulu šampiona sveta u disciplini 50 metara leđnim stilom, pošto je bio najbrži na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Lakuru je ovo treća uzastopna titula šampiona sveta na 50 metara leđno, a je finale preplivao za 24 sekunde i 35 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Junija Koga (24,51 sekunda), dok je bronza pripala Amerikancu Metu Griversu (24,56).