SP - Muk u Budimpešti: Hrvati "oteli" titulu!

Pune tribine hrama vaterpola čekale su trijumf domaćina, ali su Hrvati pokvarili žurku i drugi put u istoriji osvojili pehar prvaka sveta.

Ostali sportovi 30.07.2017 | 00:00
Posle deset godina - Hrvatska.

"Barakude" su u subotu utišale čuveni stadion "Alfred Hajoš" i nakon decenije osvojile titulu šampiona sveta.

Posle čak četiri uzastopna odlaska na podijum bez zlata (tri bronze i srebro), reprezentacija Hrvatske podigla je svoju drugu titulu, nanevši domaćinu izuzetno težak poraz.

Pred hiljama gledalaca na bazenu i još duplo više u obližnjoj fan zoni, Mađari su ponovo izgubili bitku sa boljim rivalom i sa ogromnim pritiskom.

MAĐARSKA - HRVATSKA 6:8 (0:4, 2:0, 2:2, 2:2)

Izabranici Ivice Tucka vodili su od početka (4:0), zatim ispustili to vođstvo (4:4), ali su u poslednjoj četvrtini opet stekli mirnih "plus 3", drugim golom svog lidera, Sandra Sukna za 7:4.

Mađari nisu odustajali, pogotkom Martina Vamoša primakli su se na gol zaostatka (6:7), a onda je opet Sukno izašao u prvi plan i dva i po minuta pre kraja pogodio za novih "plus 2" Hrvata (8:6). Tu je bio kraj i polufinalni rival Srbije više nije imao problema da mirno sačuva prednost.