KK: Nijemci i Čileanci u 1/2-finalu!

Nemci sa prvog mesta u polufinale, Čile drugi! Fudbalska selekcija Nemačke i Čilea plasirali su se u polufinale Kupa konfederacija u Rusiji.  Nemci surovi, Ter Štegen komičan.  Ekipa Joakima Leva savladala Kamerun, Čileanci remizirali sa Australijom u poslednjem kolu grupne faze Kupa konfederacija.

Fudbal 25.06.2017 | 20:15
Izabranici Joakima Leva savladala je Kameruna sa 3:1 i sa prvog mesta u Grupi B plasirali su se u finale, dok su Čileanci igrali nerešeno 1:1 sa Australijom završila druga u Grupi B.

U prvom delu meča između Nemačke i Kameruna nije bilo golova, pa je u drugom poluvremenu rešeno pitanje pobednika.

Izabranici Joakima Leva poveli su u 48. minutu golom Demirbaja, da bi 15-ak minuta kasnije Kamerun završio s desetoricom na terenu jer je Mabuka zaradio crveni karton.

Odmah je usledila kazna i Varner samo dva minuta kasnije duplira prednost za 2:0.

Međutim, u 78. minutu, Abubakar je lako matirao Ter Stegena i smanjio vođstvo rivala za nadu Kameruna.

Ipak, tačku na meč postavio je Timo Verner svojim drugim golom na utakmici za pobedu.

Nema iznenađenja na Kupu Konfederacija - selekcije Nemačke i Čilea izborile su plasman u polufinale malog mundijala koji se igra u Rusiji.

U duelima za plasman u finale Nemci će igrati protiv ekipe Meksika, dok Čileance očekuje sudar sa evropskim šampionima Portugalcima. Te utakmica su na programu 28. i 29. juna.

Aktuelni svetski prvaci, Nemci osvojili su prvo mesto u grupi trijumfom nad Kamerunom od 3:1, mada im je situacija bila znatno olakšana posle crvenog kartona koji je Ernest Mabuka dobio u 64. minutu.

I opet je tu sve palo na video tehnologiju, pošto je Kamerunac isključen posle naknadnog gledanja snimka.

U tom trenutku Panceri su već vodili sa 1:0, pošto je u 48. minutu Kerem Demirbajiskoristio asistenciju Julijana Drakslera.

A odmah posle isključenja Mabuke, bukvalno u sledećem napadu, ekipa Joakima Leva je duplirala prednost i otklonila sve dileme ako ih je i bilo.

Džošua Kimih je sjajno centrirao sa desne strane, kao rukom i pronašao Tima Vernera, a ovaj glavom u padu zatresao mrežu.

Ipak, Nemce nikada nije hvatala panika, pa to nije bio slučaj ni sada. Sjajnu partiju Verner je u 81. minutu zaokružio drugim golom na utakmici za konačan rezultat.

Australiji je bila potrebna pobeda sa dva gola razlike i vodila je u Moskvi od 42. minuta pogotkom Džejmsa Troizija, ali je bod Čileu u 67. doneo Martin Rodriges.

Čile ima pet bodova i drugi je iza Nemačke, koja je sa 3:1 u Sočiju pobedila Kamerun.

Dvostruki strelac za Nemačku bio je Timo Verner, u 66. i 81. minutu, dok je jedan gol dao Kerem Demirbaj u 48. Pogodak za Kamerun postigao je Vinsent Abubakar u 79.

Kamerun je od 64. minuta imao igrača manje, posle isključenja Ernesta Mabuke.

Australija je takmičenje završila sa dva boda, a Kamerun sa jednim.

Čileanci su do polufinala došli posle remija sa Australijom (1:1) i zauzeli drugo mesto.

Kenguri su prvi stigli do pogotka, tri minuta pre kraja prvog poluvremena, a strelac je bio Džejms Troisi. Tada je delovalo da bi Australija mogla da napravi veliko iznenađenje.

Međutim, kako je meč odmicao, tako je prvak Južne Amerike pravio sve više problema Australijancima. I ta ofanziva isplatila se Čileu u 67. minutu kada je Eduardo Vargaspronašao Martina Rodrigeza a vezista Kruz Azula postavio konačan rezultat i osigurao drugo mesto svojoj ekipi.

Poznati su parovi polufinala, Portugalija i Čile se sastaju u sredu, a dan kasnije Nemačka i Meksiko.

Nemačka – Meksiko

Utakmica za bronzu (Moskva) i finale (Sankt Peterburg) zakazane su za nedelju, 2. jul.