Srbi remijem ovjerili Evropsko prvenstvo!

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 27:27 u gostima sa Belorusijom i tako overila plasman na Evropsko prvenstvo.

Ostali sportovi 18.06.2017 | 17:15
Srbija je uspela da nadoknadi minus koji je imala tokom čitavog drugog poluvremena u Minsku i sada će kao drugoplasirana iz grupe 2 otići na šampionat 'Starog kontinenta'.

Izabranici Jovice Cvetkovića su i pre meča znali da su siguran putnik u Hrvatsku, a na tabeli grupe nalazi se samo Belorusija zbog boljeg međusobnog skora.

Obe selekcije imaju po osam bodova i čekaju 23. jun kada će biti obavljen žreb za Evropsko prvenstvo.

Duel u prestonici Belorusije počeo je izjednačenom igrom, ali su domaćini uspeli da nametnu svoj ritam sredinom poluvremena i tokom nastavka drže konce igre u rukama. ’Orlovi’ su u nekoliko navrata greškama propuštali šansu da se vrate, što su uspeli tek u finišu.

Đorđić je držao priključak i u poslednji minut ušlo se prednošću rivala od jednog gola. Belorusi su izgubili loptu, ona je došla do Draška Nenadića koji je dvadesetak sekundi pre kraja postigao gol za izjednačenje.

Iako je bilo vremena za Beloruse, oni su odlučili da sačuvaju bod i prvo mesto, za konačnih 27:27.

Za kraj još jedan remi!

Rukometna reprezentacija Srbije remizirala je u Minsku protiv Belorusije 27:27 (13:10) u poslednjem meču kvalifikacija za prvenstvo Evrope u Hrvatskoj.

Podmlađeni i povredama oslabljeni tim Srbije uspeo je da stigne pet golova minusa i dođe do remija golom Đorđića 20 sekundi pre kraja, koji je na ovom susretu postigao čak devet pogodaka, dok su još Đukić i Ilić bili strelci po tri gola.

Bod nije bio dovoljan izabranicima Jovice Cvetkovića da na ranije obezbeđen plasman u Hrvatsku odu sa prvog mesta kvalifikacione grupe, na kome je završila Belorusija zbog boljeg međusobnog skora.

Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj na programu je od 12. do 24. januara 2018. godine.