Grbićeva Srbija na finalnom turniru Svjetske lige!

Odbojkaška reprezentacija Srbije igraće 13. put na finalnom turniru Svetske lige, a treći put uzastopno.

Ostali sportovi 17.06.2017 | 10:00
Srbija je rano jutros u Kordobi pobedila Argentinu i zabeležila šesti trijumf u ovogodišnjem izdanju tog takmičenja.

Naša selekcija je pobedila Argentinu sa 3-2, po setovima 25:22, 19:25, 25:22, 28:30 i 15:12 u meču prvog kola G grupe i izborila plasman na finalni turnir u Kuritibi dva kola pre kraja takmičenja po grupama.

Izabranici Nikole Grbića su mogli da slave protiv Argentine i posle četiri seta, ali nisu iskoristili dve meč lopte u tom delu igre.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Dražen Luburić sa 19 poena, Marko Ivović je imao 18, dok je Uroš Kovačević upisao 17 poena. U poraženom timu najbolji je bio Marko Ramos sa 18 poena.

Aktuelni šampioni Svetske lige od 21.10 igraju protiv Bugarske u drugom kolu, a u nedelju ih u trećem kolu očekuje duel protiv Brazila.

Odbojkaška reprezentacija Srbije igra jubilarni, 20. put u Svetskoj ligi, a do sada je osvojila devet medalja. Srbija je do sada 12 puta igrala na finalnim turnirima Svetske lige.

Poraz od Belgije u Novom Sadu pre 14 dana, a onda pet vezanih pobeda i evo odbojkaša Srbije tamo gde su i planirali da odu. Na završnom turniru Svetske lige.

Naša reprezentacija obezbedila je plasman u brazilsku Koritibu, gde će braniti zlatnu medalju osvojenu prošle godine u Poljskoj, jer je u prvom susretu trećeg vikenda ovosezonskog takmčenja tukla Argentinu u Korodobi - 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 28:30, 15:12). Puleni selektora Nikole Grbića su za 135 minuta savladali domaćina i tako sami sebi obezbedili šansu da jurišaju na još jednu medalju. Dva vikenda praja takmičenja.

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Dražen Luburić (19 poena), pratili su ga Mako Ivović(18), Uroš Kovačević (17) i Srećko Lisinac (16). Pred 7.500 gledalaca u „Orfeo superdomu“ Srbija je imala šansu da sve završi u četvrtom setu, kad je propustila dve meč lopte, Argentinci su se tad izvukli, ali im u petom nije bilo spasa.

Srbija je tako osigurala 13. plasman na završni turnir Svetske lige u kojoj učestvuje 20. put. Zasad je naša selekcija osvojila tri bronzane, pet srebrnih medalja i jednu zlatnu, lane u Krakovu. Ovo nam je treći uzastopni plasman na Fajnal siks.

Sad kad je primerni cilj ostvaren, odbojkaši sebi mogu da dozvole i luksuz u rezultatski nebitnim mečevima sa Bugarskom (večeras, 21.10, TV Arenasport 2) i sutra protiv Brazila (21.10, TV Arenasport 2).

Izvor: B92/mozzartsport