RG: Zimonić i Verdasko zaustavljeni u polufinalu!

Nenad Zimonjić i Fernando Verdasko eliminisani su u polufinalu Rolan Garosa od Santjaga Gonsalesa i Donalda Janga u tri seta – 6:7, 7:5, 6:3.

Tenis 08.06.2017 | 19:15
Ovim porazom ’pohod’ srpsko-španskog dubl para zaustavljen je samo na korak od borbe za finale, gde će Amerikanac i Meksikanac igrati protiv boljih iz duela Kabal/Robert – Herison/Venus.

U veoma izjendačenom meču na kraju su presudile sitnice i nešto bolja koncentracija suparničkog dubl para.

Zimonjić i Verdasko odlično su krenuli meč, pošto su uspeli da u taj-brejku prvog seta dođu do tri set lopte. Prvu su iskoristili, čime su poveli sa 1:0.

Međutim, u drugom setu u 12. gemu usledio je pad koncentracija, pa su Janga i Gonsales uspeli da izjednače na 1:1. U odlučujećem setu, američko-meksikanski dubl par bio je bolji i na kraju zasluženo slavio sa 6:3.

Iako su poraženi u polufinalu, nema sumnje da su Zimonjić i Verdasko oduševili partijama na Otvorenom prvenstvu Francuske i mogu biti ponosni sa ostvarenim učinkom.