Novak Đoković u četvrtfinalu

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je savladao Alberta Ramos-Vinolasa sa 7:6, 6:1, 6:3.

Srbija 04.06.2017 | 21:57
Branilac titule u Parizu dugo je lomio otpor opasnog Španca, ali je na kraju ipak bez većih poteškoća prošao među osam najboljih u Parizu.

Deleko najviše problema Novak je imao u prvom setu kada je dva puta jurio prednost brejka, a u nastavku je podigao nivo igre i ostvario je rutinsku pobedu protiv veoma neugodnog protivnika.

Narevni Novakov rival biće Dominik Tim koji je lako savladao Orasija Zebaljsosa.

Španac je nadahnuto otvorio duel i već u prvom gemu je napravio brejk koji je lako potvrdio.

Usledio je gem koji je trajao 15-ak minuta. Ramos-Vinolas je imao još dve brejk lopte, ali Novak je ostao u prvom setu.

Odmah je Đoković vratio brejk, ali je bilo vidljivo da još nije ušao u ritam. Ramos-Vinolas je to iskoristio za novi brejk, ali je ponovo u osmom gemu ispustio prednost.

Prvi set odlučen je u taj-brejku. Novak je ispustio 4:0, ali je potom na 5:5 napavio ključni mini-brejk za 1-0 u setovima.

Drugi set protekao je kao nekoliko gemova prvog. Đoković je ušao u ritam i brzo je poveo sa 4:0, da bi set okončao još jednim brejkom - 6:1.

Bilo je posle dva seta jasno da Španac ne može da se vrati, ali je Novak morao da dobije još jedan set. Imao je srpski teniser kontrolu iako je ispustio prednost ranog brejka, ponovo je došao do prednosti i mirno je rešio meč u svoju korist.