RG: Hrvatsko čudo, Petra Martić, u 1/8-finala! Kei preživeo!

Nišikori preživeo Čunga u pet setova! Japanac Kei Nišikori plasirao se posle dosta muke u osminu finala Rolan Garosa.  Hrvatska teniserka Petra Martić nastavlja da šokira na Rolan Garosu, stigla je do osmine finala.

Tenis 04.06.2017 | 13:15
Martićeva je posle Bondarenko i Kiz eliminisala i 17. nositeljku Anastasiju Sevastovu sa ubedljivih 6:1, 6:1.

Bilo joj je potrebno svega 50 minuta da stigne do četvrte runde RG, čime je ponovila najbolji rezultat karijere iz 2012. godine.

Martićeva je već u prvom gemu napravila brejk, a potom prelomila prvi set već u trećem, da bi ga okružila sa još jednim za 6:1 za sveag 20 minuta.

Ne koristi dve brejk prilike u drugom gemu drugog seta, ali opet uspeva da oduzme rivalki dva servis gema u nizu i stavi tačku na meč.

U sledećem kolu Martić čeka bolju iz duela između Eline Svitoline i Magde Linet.

Nišikori preživeo Čunga u pet setova! Japanac Kei Nišikori plasirao se posle dosta muke u osminu finala Rolan Garosa.

Nišikori je savladao iznenađenje iz Južne Koreje Hjeona Čunga posle maratona u pet setova sa 7:5, 6:4, 6:7(4), 0:6, 6:4.

Meč je bio prekinut u subotu uveče zbog kiše, Čung je izjednačio u setovima sa 6:0 u četvrtom, ali Nišikori uspeva da slomi otpor rivala posle skoro četiri sata borbe.

Japanac će u osmini finala igrati protiv iskusnog Španca Fernanda Verdaska.