SP: Srpkinje lako protiv Slovakinja!

Sigurna pobeda od 3:0!

Ostali sportovi 27.05.2017 | 21:15
Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu maksimalnu pobedu na turniru B grupe II runde evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. u Varšavi. Srbija je danas, u 4. kolu B grupe, savladala Slovačku sa 3:0, po setovima 25:8, 25:14 i 25:18, posle 63 minuta igre.

Angažovanom igrom, uz kvalitetnu partiju, izabranice Zorana Terzića su nastavile seriju pobeda u Varšavi, pa će sutrašnji meč protiv domaćina Poljske odlučiti o prvom mestu i direktnom plasmanu na Svetsko prvenstvo.

Prvih pet minuta meča servirale su samo Bojana Živković i Brankica Mihajlović, a Srbija je povela sa 11:1. U nastavku je bilo 16:3, a na kraju impresivnih 25:8, posle samo 18 minuta igre.

Nastavila je Srbija sa odličnom igrom i u drugom setu, što je rezultiralo vođstvom od 8:3, pa 13:7, ali su Slovakinje smanjile na 13:10. Ipak, razilka u kvalitetu je bila očigledna, pa je Srbija potom povela sa 21:12, a drugi set je dobila sa 25:14.

Početak trećeg seta je doneo ravnopravnu i izjednačenu igru. Polovinom seta, posle naizmeničnog vođstva obe ekipe, Srbija je povela sa 13:10, pa 16:11. Smanjile su Slovakinje na 16:13, pa 17:15, ali je Srbija potom povela sa 20:16, a treći set je dobila sa 25:18, za još jedan maksimalan trijumf.