SP: Srpkinje ponovo ubjedljive!

Druga pobeda odbojkašica u kvalifikacijama za SP! Odbojkašice Srbije savladale su Češku 3-0 (25:19, 25:18, 26:24), u drugom kolu Grupe B II runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Ostali sportovi 24.05.2017 | 18:15
Srpkinje su zabeležile drugu maksimalnu pobedu, a u trećem kolu ih očekuje duel sa Kiprom, u četvrtak od 15:30 časova.

Srbija je bolje počela meč i povela sa 8:4, ali je Češka zatim smanjila na 12:10, pa 15:14. U nastavku Srbija je bila superiornija i posle vođstva od 17:14, povećala prednost na 21:16 i 23:17, a set je dobila sa 25:19.

U drugom setu, Srbija je kao u prvom od starta imala prednost da bi Češka ponovo sredinom seta uspostavila rezultatsku ravnotežu. Ipak, Srbija je kada je bilo najpotrebnije zaigrala angažovano i povela sa 17:12, pa 21:13, a drugi set je dobila sa 25:18 za prednost od 2-0.

Čehinje su na početku trećeg seta vodile sa 8:3, pa zatim sa 12:5 i 14:8, da bi Srbija serijom 7:0 stigla do vođstva od 15:14. Izabranice Zorana Terzića su još jednom potvrdile svoju klasu, pošto su u završnici zaigrale još bolje i povele sa 19:16, pa 22:19.

Imala je Srbija dve meč lopte (24:22), ali su Čehinje izjednačile, a Srbija je iskoristila treću meč loptu za konačnih 26:24.

Na XVIII SP 2018. igraće osam reprezentacija iz Evrope, a plasman će iz II runde izboriti pobednici grupa, a iz III runde dve prvoplasirane selekcije.