RG - kvalifikacije: Srbi polovično, Mirza Bašić prošao!

Laslo Đere plasirao se u polufinale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske, pošto je u tri seta savladao Bendžamina Bekera, 6:2, 2:6, 6:3.  Miljan Zekić nije uspeo da prođe kvalifikacije i dođe do glavnog žreba ovogodišnjeg Rolan Garosa.  Bašić ide dalje! Bh. teniser u prvom kolu kvalifikacija eliminisao Slovenca Blaža Rolu 7:6, 6:3.

Tenis 23.05.2017 | 08:15
Srpskom teniseru bilo je potrebno 102 minuta da savlada 170. igrača planete, pa je Đere dobru formu sa prethodnih turnira za sada preneo i na kvalfikacije za drugi Gren slem sezone.

Furiozno je krenuo 135. reket sveta, pošto je čak tri puta oduzeo servis Nemcu u prvom setu. Međutim pad koncetracije usledio je u nastavku meča, što je Beker uspeo da iskoristi i izjednači.

Dosta ujednačeno se igralo u odlučujućem setu, a srpski teniser uspeo je da prelomi meč u šestom gemu kada je napravio odlučujući brejk.

Protivnik u polufinalu biće još jedan Nemac, Oskar Ote, koji je u dva seta bio bolji od Mičela Krugera.

Miljan Zekić nije uspeo da prođe kvalifikacije i dođe do glavnog žreba ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Zekić je na startu poražen od Francuza Vensana Mijoa sa 2–0 u setovim 6:3, 6:4

Francuskom teniseru je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk da prelomi set u svoju korist.

Zekić u šestom gemu prvog seta nije uspeo da sačuva svoj servis. Mijo je imao četiri brejk lopte od kojih je jednu iskoristio i poveo sa 4:2. Na svoj servis je potom izgubio samo jedan poen i vrlo brzo materijalizovao brejk.

Do kraja seta je svaki teniser servirao još po jedanput i set je završen sa 6:3.

Mnogo više drame viđeno je u drugom delu igre. Čak pet brejkova

Prvi je Francuz oduzeo servis srpskom teniseru za 2:1. Zekić je odmah zvratio ribrejkom, nakon čega su još po jedanput obojica oduzimali servise protivniku. Zekić dolazi do 4:3, ali na 4:4 još jednom gubi svoj servis i Mijo privodi meč kraju posle malo više od sat i po vremena na terenu.

Francuz će u polufinalu kvalifikacija igrati protiv Geralda Melcera iz Austrije.

Mirza Bašić ide dalje! Bh. teniser u prvom kolu kvalifikacija eliminisao Slovenca Blaža Rolu 7:6, 6:3.

Bh. teniser Mirza Bašić uspješno je počeo kvalifikacije za Rolan Garos.

U prvom kolu eliminisao je slovenačkog predstavnika Blaža Rolu, u dva seta, 7:6, 6:3.

Naredni rival 25-godišnjem Sarajliji, koji je trenutno 165. na ATP listi, biće Andrej Rubljev, 117. teniser svijeta.

Ruski teniser na startu Otvorenog prvenstva Francuske bio je bolji Agustina Velotija iz Argentine 6:1, 6:3.

Izvor: B92/mondo.ba