PL BiH: Čelik nadomak spasa, Metalege u kanalu!

Čelik savladao Olimpic i osvojio važne bodove u borbi za opstanak, Metalege u zoni ispadanja.

Fudbal 22.05.2017 | 13:15
Čelik je u devetom kolu Lige za opstanak savladao Olimpik rezultatom 4:1 i stigao na korak od cilja – opstanka u Premijer ligi BiH.

Ekipa iz Zenice već u prvom poluvremenu riješila je pitanje pobjednika na Bilinom polju, jer je na pauzu otišla sa prednošću 3:0.

Regoje je doveo Zeničane u vođstvo, a Dilaver postigao svoja prva dva gola u 30. i 35 minutu. Golom Džugurdića Olimpik je pet minuta prije kraja smanjio na 3:1, da bi Dilaver u posljednjoj minutu postigao het-trik za konačnih 4:1.

Metalege je upisao peti remi zaredom, a ovaj bi ga mogao skupo koštati.

Nakon 0:0 protiv Širokog Brijega ekipa iz Jajca je pala na pretposljednje mjesto, ono koje vodi u niži rang.

To mjesto napustio je Vitez pobjedom 3:0 nad Mladosti Doboj Kakanj.