ŠPA: Realu titula, Sosijedad do Evrope u 94'!

Real prvak Španije posle pet godina! "Kraljevski klub" ponovo nosi "krunu" - Real Madrid je savladao Malagu (2:0) i posle pet godina okitio se titulom prvaka Španije.  Sosijedad u Evropu u 94. minutu! Viljareal će u grupnu fazu Lige Evrope, a Sosijedad će u treću rundu kvalifikacija, gde će se naći i Bilbao, pod uslovom da Alaves osvoji Kup kralja.

Fudbal 22.05.2017 | 11:45
Primera je rešena u poslednjem kolu, Real Madrid je šampion!

"Kraljevski klub" je tokom skoro čitave sezone držao "prvu poziciju" u svojim rukama i na kraju je sačuvao tri boda prednosti u odnosu na Barseloni, u sezoni u kojoj su dva najveća španska tima vrlo retko kiksali, a ekipa Zinedina Zidana jednom manje.

Titulu je Real proslavio u Malagi, koja je bila u odličnoj formi uoči ovog duela, ali golovima Kristijana Ronalda (2') i Karima Benzeme (55') "pišu" 33. titulu Španije!

Zanimljivo, tek treću u poslednjih deset sezona.

MALAGA - REAL MADRID 0:2 (0:1)

Barselona se nadala kiksu Reala u poslednjem kolu, pošto bi ih onda u slučaju pobede pretekli zbog bolje gol razlike, no i oni su se mučili protiv Eibara i slavili su posle velikog preokreta 4:2.

Vodili su gosti 2:0 golovima Inuija, Barselona je delovala kao ekipa koja je "odavno" završila sezonu, ali nakon autogola Hunke u 63. minuta, i gola Suareza deset minuta kasnije, bilo je mnogo lakše za Katalonce koje je dokrajčio Lionel Mesi.

On sezonu završava kao daleko najbolji strelac takmičenja - 37 golova, a treba dodati i da je na današnjem susretu promašio jedanaesterac.

Drugi je Luis Suarez sa 29, dok je 25 pogodaka dao Kristijano Ronaldo.

Bila je to jedna od najslabijih sezona Portugalca od dolaska u Real, ali samo ako gledamo golgeterski učinak, pošto je njegov doprinos bio enorman u onim najvažnijim mečevima gde je bio pravi lider.

To liderstvo je pokazao posle manje od 120 sekundi kada je zaobišao golmana Malage Kamenog i doneo svoj tim u vođstvo, a sve je bilo rešeno nakon gola Karima Benzeme posle kornera.

Zinedin Zidan je tako uspeo da donese titulu Realu koja je bila označena kao prioritet na početku sezone, a imaće šansu da osvoji titulu Lige šampiona 3. juna protiv Juventusa.

Sosijedad u Evropu u 94. minutu! Viljareal će u grupnu fazu Lige Evrope, a Sosijedad će u treću rundu kvalifikacija, gde će se naći i Bilbao, pod uslovom da Alaves osvoji Kup kralja.

Čekajući mečeve Reala i Barselone, koji su dali ime novog šampiona, u nedelju popodne saznali smo imena klubova koji su izborili plasman u Evropu.

To su Viljareal, koji je pobedio Valensiju 3:1 i kvalifikovao se za grupnu fazu Lige Evrope 2017/18, kao i Real Sosijedad, koji je odigrao nerešeno (2:2) na gostovanju Selti.

Interesantno je da je bod vredan Evrope Baskijcima doneo napadač Huanmi, pogotkom u 94. minutu!

Tim golom posle kornera, ispod "crte" je ostao Atletik Bilbao, koji će moći u Evropu samo ako Barselona sledeće nedelje u finalu Kupa kralja pobedi Alaves i tako stvori još jednom timu iz Primere mesto u drugom po snazi takmičenju.

Ekipa Ernesta Valverdea izgubila je u Madridu, gde je učestvovala u poslednjoj utakmici Atletika na legendarnom Visente Kalderonu, koji je danas zatvoren posle 50 godina. Konačan rezultat bio je 3:1 za Atletiko, a golove su postigli Fernando Tores (dva) i Anhel Korea, dok je jedini pogodak za goste upisao Injaki Vilijams.