Cvajta: Union Berlin ne odustaje od BL!

Ponovo četiri tima u tri boda! Bohum od 0:2 na poluvremenu do 4:2, Dinamo se i zvanično oprostio od baraža o kom je maštao. . .

Fudbal 28.04.2017 | 21:30
Union Berlin ne odustaje, borbu za Bundesligu i dalje vode četiri kluba iz Cvajte! Ekipa Jensa Kelera savladala je večeras Sandhauzen sa 2:1 i ponovo se izjednačila sa Hanoverom i Braunšvajgom. Sva tri tima imaju po 57 bodova - lider Štutgart tri više - i trenutno dele drugu poziciju.

Delovalo je da će Sandhauzen lako pasti u Kući starog šumara, ali pri rezultatu 2:0 za domaćine, Polter je u 56. minutu zaradio crveni karton i zakomplikovao život svojim saigračima. Gosti su na 14 minuta do kraja smanjili rezultat na 1:2 i nastavili da opsedaju gol Uniona, no do izjednačenja ipak nisu mogli.

Još jedan veliki trijumf, četvrti u nizu, ostvario je Sankt Pauli. Momci Evalda Linena tukli su Hajdenhajm (3:0) i sada mnogo lakše dišu, pošto su na plus pet u odnosu na prvi tim u zoni ispadanja.

A Dinamo iz Drezdena večeras se i zvanično oprostio od mogućnosti da zaigra makar u baražu za Bundesligu. Jedan od retkih timova u Cvajti sa istoka vodio je 2:0 posle prvih 45 minuta, da bi na kraju doživeo ubedljiv poraz u Bohumu - 2:4...