FIBA LŠ: Banvit prvi finalista!

Košarkaši Banvita prvi su finalisti FIBA Lige šampiona, pošto su na fajnal foru u Španiji savladali Monako sa 83:74 (14:23, 23:22, 18:8, 28:21). U drugom polufinalu sastaju se Tenerife i Venecija.

Košarka 28.04.2017 | 21:20
Turski sastav do pobede je stigao uprkos gotovo katastrofalnoj igri u prvom delu, kada je Monako vodio i sa 13 poena. Međutim, stvari su se drastično okrenule u drugom delu, a posebno u trećem kvartalu, koji je Banvit dobio rezultatom 18:8 i isti završio s vođstvom rezultatom 55:53.

Na krilima odlične igre u trećoj četvrtini Banvit je nastavio da gazi i u poslednjih deset minuta, zbog čega Monako nije imao preterano velikih šansi da se vrati u život. Pokušavao je tim iz Kneževine da se vrati, ali jednostavno na svaku realizaciju turski protivnik imao je spremno rešenje i nije spuštao tempo do kraja utakmice.

Najbolji strelac Banvita bio je Džordan Teodor s 21 poenom, dok je Monako predvodio Džamal Šuler s 20 koševa.

Banvit u finalu čeka pobednika duela Tenerife - Venecija, a meč je na programu u petak od 21 čas.