BEL: Šarlroa nokautirao Anderleht!

Šok u Briselu! Šampionska trka postaje zanimljiva! To je prva pobeda Šarlroa u Briselu od 2007. godina i tek druga u poslednje dve decenije. Svakako se može nazvati istorijskim ostvarenjem.

Fudbal 28.04.2017 | 10:45
Vratila se doza neizvesnosti u plej-of belgijskog šampionata, a najzaslužnija za to je ekipa Šarlroa koja je kao gost šokirala Anderleht i slavila sa 1:0 na stadionu Konstant van den Štok u meču petog kola.

Uhvatili su goti na neki način, na spavanju, igrače najtrofejnijeg belgijskoj kluba i došli do pobede koja sada vraća u igru Gent, pa i aktuelnog šampiona Briž.

Jedini pogodak na utakmici postigao je tunišanski internacionalac Hamdi Harbui u 42. minutu, posle dodavanja Klemena Tramona.

U nastavku utakmice ekipa Anderlehta bila je potpuno dominantna, ređali su se napadi i šutevi ka golu Nikolasa Penetoa.

Srpski internacionalci Ivan Obradović i Uroš Spajić i ovaj put su bili u startnoj postavi Anderlehta, ali nisu promenili sliku na terenu.