ŠPA: Važne pobjede Sevilje za LŠ i Bilbaa za LE!

Sevilja se izjednačila s 'Jorgandžijama' na tabeli! Fudbaleri Sevilje savladali su kod kuće ekipu Selte u meču 34. kola Primere – 2:1 (0:0).  Sevilja trokirala pa se izvukla! Atletiko sada oseća dah na vratu! Na Sančez Pishuanu 2:1.  Važna pobeda Atletik Bilbaa u borbi za Evropu! Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom stadionu Betis sa 2:1, u poslednjoj utakmici 34. kola španske Primere.  Zna se šta Bilbao radi na Mamesu! Ne greši - 2:1 protiv Betisa.

Fudbal 28.04.2017 | 10:00
Prvo poluvreme odigrano je bez golova, da bi na početku drugog dela domaćini poveli preko Koree na asistenciju Ibore.

Gosti su brzo došli do izjednačenja i to posle oštrog starta Lanjla nad Gvidetijem u 53. minutu. Sudija je pokazao na belu tačku, a presizan je bio Jago Aspasa.

Samo tri munuta kasnije, Ernandez je zaradio drugi žuti karton i ekipa iz Viga je imala igrača manje na terenu, što su iskoristili domaćini u 79. preko Visama Ben Jedera.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i ekipa Horhe Sampaolija odnela je vredna tri boda posle čega su se izjednačili sa ‘Jorgandžijama’ na tabeli.

Selta je 11. sa 44 osvojena boda.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za goste iz Viga.

Imala je Sevilja šansu da pobedom nad Seltom sustigne Atletiko Madrid na trećem mestu na tabeli Primere i upravo se to dogodlo. Berberi su odigrali 2:1 (0:0) protiv Selte na Sančez Pishuanu i tako nisu zabrljali dobru priliku da naprave iskorak ka mestu koje vodi direktno u grupnu fazu Lige šampiona.

Sada i Sevilja i Atletiko imaju po 68 osvojenih bodova, ali je Atletiko i dalje na 3. mestu zato što ima bolji međusobni skor.

U prvom poluvremenu nije bilo golova po kišovitom vremenu u Andaluziji, ali je na startu drugog dela bilo daleko više uzbuđenja. Prvo je Korea doveo domaćina u prednost golom u 49. minutu kada se dobro oslobodio čuvara i onda opalio levicom i doneo radost domaćim navijačima.

Koja nije dugo trajala.

Već posle četiri minuta poravanao je Jago Aspas sa bele tačke. Potom je podigao ruku u znak izvinjenja prema navijačima Sevilje, kluba čije je boje nosio u karijeri.

Selta je upala u problem u 56. minutu kada je Ernandez isključen posle drugog žutog kartona, da bi Ben Jeder iskoristio dobru asistenciju Samira Nasrija i 10 minuta pre kraja presudio gostima iz Viga.

Strelci za Atletik su bili Aris Aduris iz penala u 53. i Iker Munain u 60. minutu, a za Betis u 63. Ruben Kastro.

Atletik se vratio na šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa i sa 59 bodova ima jedan od Real Sosijedada. Betzis je 15. sa 37.

Atletik Bilbao svakako je jedna od najboljih ekipa ove sezone kada su utakmice kod kuće u pitanju. To se ponovo potvrdilo u 34. kolu španske Primere u kom su Baski poslali Betis kući rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je zato u drugih 45 minuta bio mnogo bolji fudbal. Naravno, led je probio 36-godišnji Aric Aduriz koji je prvo iznudio, a zatim i realizovao penal u 53. minutu.

Sa tim golom Aduriz je otvorio vrata pobede svom timu.

Sedam minuta potom, Iker Muniain se našao u šansi, Raul Garsija mu je namestio loptu na tacni, a Iker to nije propustio već je glavom lepo zatresao gol Betisa.

Betis se vratio u igru u 63. minutu preko Rubena Kastra koji je iskoristio lošu reakciju Kepa Arizabalage, ali Andalužani nisu imali snage da dođu do boda.

Za Betis je od prvog minuta igrao Darko Brašanac, ali ga je u 58. minutu zamenio Hoakin.

Bilbao je sa ova tri boda došao do 59. boda čime se primakao na bod daleko od Viljareala koji je peti na tabeli Primere.

Golman igrao rukom pa dobio crveni, Katai 10 minuta na terenu! Alaves i Eibar odigrali 0:0.

Posle svega viđenog realan rezultat, Alaves i Eibar odigrali su 0:0 u Vitoriji. Alaves je imao igrača više preko 60 minuta posle isključenja Asijera Riesga, ali domaći to nisu uspeli da iskoriste.

Čak i sa igračem više Alaves nije bio opasan po gol gostiju, uputio je samo jedan udarac u okvir gola i nije zaslužio da pobedi. A imao je veliku šansu.

Igrao je kod kuće, u 26. minutu Eibar je ostao bez golmana koji je dobio isključenje jer je igrao rukom van šesnaesterca.

Maurisio Pelegrino je pokušao da razmrda svoj tim izmenama, uveo je i Aleksandra Kataija u 80. minutu, a najbolju šansu Alaves je imao u 89. minutu preko Dejversona čiji je udarac zaustavlje na gol-liniji.

Alaves je tako vezao i drugi uzastopan remi u Primeri, dok je Eibar posle dva poraza došao do boda, ali je sve dalje od izlaska u Evropu.