PL: Junajted došao po bod kod Sitija i uzeo ga!

Junajted 'preživeo' Etihad, glupost Felainija! Fudbaleri Mančester sitija igrali su na svom stadionu nerešeno bez golova sa Mančester junatedom, u zaostaloj utakmici 26. kola Premijer lige.  Ko je ovo gledao neće se zaljubiti u fudbal! Mančesterski rivali potpuno podbacili u velikom gradskom derbiju - 0:0.

Fudbal 28.04.2017 | 09:30
Siti je bio dominantan, ali nije uspeo da savlada golmana gradskog rivala Davida De Heu, čak i u finišu utakmice kada je isključen vezni fudbaler gostiju Maruan Felaini.

’Građani’ tako nisu uspelu i drugi put ove sezone da savladaju ’Đavole’.

Domaćini su u većem delu meča i stvarali šanse preko Sterlinga, Aguera, ali je to bio lak posao za golmana De Heu.

De Brujne je u 58. minutu izveo udarac sa ivice šesnaesterca, ali se od Erera lopta odbila u korner. Samo tri minuta kasnije, Aguero je imao sjajnui priliku, ali je bio neprecizan i loptu poslao preko gola.

U 67. minutu Otamendi je bio najviši posle kornera, ali njegov udarac s pet metara blokirao je Baili. Potom je i Sterling pokušao udarcem iz daljine, ali je rezultat ostao isti.

U 83. minutu Junajted je ostao s igračem manje zato što je Felaini namerno glavom udario Aguera i to samo nekoliko trenutaka nakon što je na Argentincu napravio prekršaj.

Domaćin je na početku nadoknade postigao pogodak, ali je gol Gabrijela Žesusa poništen zbog ofsajda.

Žesus je u poslednjem napadu ponov zapretio pred golom Junajteda, ali je ovoga puta šutirao pored gola.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov igrao je celu utakmicu na poziciji levog beka za Mančester siti.

Siti i dalje ima bod više od petoplasiranog Junajteda, pošto je četvrti sa 65, dok gradski rival ima 64.

Čim je selektor Engleske Geret Sautgejt odlučio da umesto Premijer lige gleda večeras uživo ragbi u Lidsu, nekako je i bilo logično da se ni mi nećemo nagledati lepog fudbala u mančesterskom derbiju. I bi tako, što reče neko "Ko je ovu utakmicu prvi put gledao u životu neće se zaljubiti u fudbal".

Žoze Murinjo je još jednom došao da uradi ono što najbolje radi na gostovanjima ove sezone, da osvoji jedan bod (0:0) i u narednim utakmicama sačeka kiks Građana, koji bi im omogućio da ih prestignu na tabeli na poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Šta reći, Siti je želeo da igra fudbal večeras, napadao, ali je David de Hea sa saigračim spustio rampu pred pokušajima Gvardiolinog tima koji se izgubio u Murinjovom lavirintu. Stvarali su Građani prilike u prvom delu, probao je Aguero dva puta, ali bez uspeha. Uzvratio je i Junajted na drugoj strani, preko Mihtarjana posle greške Brava, ali i preko Andera Erere koji nije dobro šutirao u završnici prvog dela.

I to je bilo sve od izglednih šansi na ovom očajnom derbiju. U nastavku je viđen stvarno fudbal ispod renomea Premijer lige i ne možemo da se setimo da smo gledali dosadniji gradski derbi mančesterskih rivala u poslednje vreme. Jedino što se malo utakmica zakuvala u samom finišu kada je u 84. minutu glavni sudija Martin Etkinson isključio Maruana Felainija zbog udaranja Serhija Aguera bez lopte. Belgijanac je stvarno ispao glup, posle očiglednog prekršaja je nasrnuo na Argentinca glavom i dobio zasluženo isključnje, koje nije pomoglo domaćinu da dođe do pobede.

Sve je probao Siti u tih desetak završnih minuta (sa nadoknadom), čak je i Gabrijel Žezus posle višemesečne pauze zaigrao, i postigao je gol u drugom minutu nadoknade, ali je on, utisak je opravdano poništen zbog ofsajda. Junajted, koji je nastupio bez nekoliko povređenih standardnih fudbalera poput Pogbe, Mate, Ibrahimovićai Smolinga, grčevito se branio u finišu i odbranio jedan bod sa igračem manje.

Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč na poziciji levog beka za Mančester Siti.