PL BiH: Željo slavio u Bijeljini za vrh tabele, Krupi bod na Koševu!

Pobjedom nad Radnikom fudbaleri Željezničara preuzeli prvu poziciju na tabeli Premijer lige BiH. Remi Sarajeva i Krupe na Koševu.

Fudbal 24.04.2017 | 10:00
Željezničar je iskoristio kiks Zrinjskog i minimalnim trijumfom nad Radnikom u Bijeljini u petom kolu zasjeo na čelo tabele.

Pet kola prije kraja sezone Željezničar ima 55 bodova, odnosno bod više od Zrinjskog koji je u subotu remizirao bez golova sa Slobodom, te pet više od Sarajeva koje nije uspjelo da savlada Krupu na Koševu.

Radnik je u prvom poluvremenu možda i oštećen nakon jednog spornog duela u šesnaestercu Željezničara. Vasić je bio u prodoru, a defanzivac Željezničara koristio je ruke u ovom duelu i sudija je vjerovatno mogao pokazati na bijelu tačku.

Sjajnu priliku za Radnik početkom drugog poluvremena propustio je Obradović koji je sa tri metra poslao loptu preko gola.

Pogodak vrijedan tri boda za Željezničar je postigao Zajko Zeba u 65. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu poslije odbrane Lučića i poslao ju u mrežu lijepim udarcem.

Dvije minute kasnije Željezničar je ostao sa desetoricom, pošto je Stnaić isključen zbog preoštrog starta.

Radnik ipak nije uspio da izbjegne treći porza u nizu i Željezničar je stigao do pobjede vrijedne prvog mjesta.

Njegov najveći rival, ekipa Sarajeva sada zaostaje pet bodova pošto je u nedjelju remizirala 1:1 sa Krupom na Koševu.

Očajnih prvih 45 minuta odigrali su Sarajevo i Krupa, a dokaz ovoj tvrdnji je činjenica da u prvom poluvremenu nije upućen niti jedan šut u okvir gola.

Ipak drugo poluvrijeme donijelo je uzbuđenja, a nakon samo pet minuta igre i pogodak.

Čomor je oborio Crnkića, a siguran realizator jedanaesterca bio je Ahmetović.

Krupa je uzvratila nakon samo pet minuta, a strijelac za izjednačenje bio je Koljić.

Strijelac prvog pogotka Ahmetović mogao je u 59. minutu da riješi pitanje pobjednika, međutim, sa samo pet metara loptu je glavom poslao preko gola. Prethodno je šutirao Crnkić, a Kutić odbio loptu do Ahmetovića.

Imala je i Krupa priliku za drugi pogodak, Dujaković je glavom dobro šutirao u 64. minutu, a Pavlović sjajnom intervencijom spašava svoj gol.

Posljednju dobru priliku imao je rezervista Sarajeva Amer Bekić koji je četiri minute prije kraja pogodio stativu.