NBA: Sedam poena Marjanovića, sjajni Mirotić! Mirza i Milvoki idu ka plej-ofu!

Boban Marjanović ponovo je iskoristio minimalnu šansu koju je dobio u porazu Detroit Pistonsa od Čikago Bulsa – 117:95.  Nakon gostujuće pobjede protiv Sakramenta 116:98, Milvoki Baksi Mirze Teletovića sve bliže doigravanju.

Košarka 23.03.2017 | 15:15
Bobi je za sedam minuta na parketu upisao isto toliko poena (3/3 za dva), uz dve uhvaćene lopte.

Čikago je do trijumfa predvodio Nikola Mirotić sa 28 poena i pet skokova, Džimi Batler imao je 16 poena, 12 asistencija i pet uhvaćenih lopti, dok je dobar bio i Žofri Lovernj sa 17 poena i sedam skokova.

Kod gostiju su Tobajas Heris i Markus Moris imali po 14 poena, dok je Džon Luer dodao jedan manje.

Prethodnu noć u NBA ligi ponovo je obeležio naš Nikola Jokić i njegovi Denver Nagetsi, dok se u istoriju ponovo upisao fantastični Rasel Vestbruk.

U preostalim susretima, Šarlot Hornetsi su kao gosti bili bolji od Orlando Medžika 109:102, Boston Seltiksi porazili su Indijana Pejserse 109:100, dok su Vašington Vizardsi bili bolji od Atlanta Hoksa – 104:100.

Milvoki Baksi slavili su na gostovanju Sakramento Kingsima 116.98, a Džezeri su pred svojim navijačima savladali Njujork Nikse – 108:101.

Nakon gostujuće pobjede protiv Sakramenta 116:98, Milvoki Baksi Mirze Teletovića sve bliže doigravanju.

U Istočnoj konferenciji NBA lige zahuktava se borba za mjesta koja vode u plej-of, a sve bliže doigravanju je Milvoki Mirze Teletovića.

Baksi su sinoć slavili u duelu sa Sakramentom 116:98, uz veoma dobru partiju bh. košarkaša.

Teletović se sinoć odigrao dvadesetak minuta, te zabilježio 13 poena, četiri skoka i dvije asistencije, te tako dao doprinos trijumfu svog tima, u kojem je najefikasniji bio Janis Adetokunbo sa dabl-dabl učinkom - 32 poena i 13 skokova.

Do kraja ligaškog dijela sezone ostalo je još 11 utakmica, a Baksi su trenutno na šestom mjestu Istoka.

Izvor: B92/mondo.ba