EL: Teo pobijedio za svoju Zvezdu!

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su ekipu Darušafake u meču 27. kola Evrolige – 95:85 (47:35).  Teo pobedio za Zvezdu - Fener, Baskonija i PAO overili plej-of! Miloš Teodosić je utakmicu završio sa 20 poena i devet asistencija.

Košarka 22.03.2017 | 19:10
Izabranici Dimitrisa Itudisa od samog starta meča opravdali su ulogu favorita i već posle 20 minuta igre stekli 12 poena prednosti (47:35).

Međutim, ekipa koja je u prvom okršaju uspela da nanese prvi poraz ’Armejcima’ , probudila se u trećoj deonici i smanjila dvocifrenu prednost domaćina na plus šest.

Ipak, CSKA nije dozvolio protivniku da se rezultatski približi i u poslednjih deset minuta došao do velike prednosti koja je bila nedostižna za turski klub.

’Armejce’ je do pobede predvodio sjajni srpski košarkaš Miloš Teodosić koji je zabeležio dabla-dabl sa 20 poena i deset asistencija. Nando De Kolo i Kajl Hajns su postigli po 17 poena.

U ekipi Dejvida Blata, istakao se Skot Vilbekin sa 26 poena, a jedini dvocifreni bili su Vil Klajburn sa 13, dok su Bred Vojnamejker, Aldemir Furkan (deset skokova) i Džejms Anderson ubacili po deset.

Šampion Evrope, moskovski CSKA pobedio je na svom terenu tursku Darušafaku sa 95:85 u utakmici 27. kola Evrolige, a taj rezultat znači da su plasman u četvrtfinale osigurali Fenerbahče, Panatinaikos i Baskonija.

Istovremeno, ovaj poraz Darušafake dobro je došao i Crvenoj zvezdi koja bi u slučaju iznenađenja i pobede protiv Olimpijakosa nešto kasnije danas, napravila ogroman korak ka mestu među najboljih  osam ekipa.

Miloš Teodosić je utakmicu završio sa 20 poena i devet asistencija, a Nando de Kolo je postigao 17.

Amerikanac Skoti Vilbekin je sa 23 poena bio najefikasniji kod Darušafake, dok je Vil Klejburn na to dodao još 13 poena.

Moskovska Armija je manje više vodila tokom cele utakmice, ali je ekipa Dejvida Blata u nekoliko navrata imala opasne nalete kada je dvocifrenu prednost uspevala da sveda na svega pet ili šest poena zaostatka.

Ipak, više od toga im domaći tim nije dozvolio. Odnosno, kad god bi se to desilo, Miloš Teodosić ili Nando de Kolo bi ubrzali ritam i CSKA bi se opet „odlepio“.

Ako je i bilo neke dileme u ovoj utakmici, nju je definitivno otklonio upravo Teodosićtrojkom pet minuta pre kraja, kada su Armejci poveli sa 87:69.