ABA: Igokea serijom 20:0 riješila duel s Krkom!

Odlična prva, očajna druga, fenomenalna treća, rutinska četvrta četvrtina Aleksandrovčana, za trijumf protiv Krke 85:72 (25:18, 13:20, 27:10, 20:24).

Košarka 22.02.2017 | 23:30
Duel 23. kola ABA lige između Igokee i Krke ekipe su dočekale u različitom raspoloženju, ali su rasterećni domaćini na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa.

Uvodni minuti treće četvrtine, u kojima su "igosi" napravili sjajnu seriju 20:0, prelomili su meč.

IGOKEA - KRKA 85:72 (25:18, 13:20, 27:10, 20:24).

Aleksandrovčani su još ranije izborili opstanak u regionalnom takmičenju i do kraja regularnog dijela sezone žele da izbore što bolji plasman, dok su Slovenci u opasnoj zoni i do kraja će se boriti za opstanak na Jadranu.

Đorđe Milošević bio je izuzetno raspoložen u prvoj četvrtini, u kojoj je postigao devet poena. Tim Dragana Bajića za deset minuta napravio je prednost od sedam poena (25:18), koja se do pauze potpuno istopila, pa se na odmor otišlo s rezultatskim egalom.

Imali su domaći košarkaši u prvom kvartalu i dvocifrenu prednost (25:15), ali su gosti boljim finišom uspjeli da izjednače do kraja prvog poluvremena.

Milošević se zaustavio na devet poena iz prve dionice meča, dok je Džejms Robinson ubacio poen manje. S druge strane, Ronald Li Kari postigao je takođe devet poena.

Drugo poluvrijeme počelo je kao iz snova za Igokeu. Domaći košarkaši napravili su veliku seriju 20:0 i praktično već tada odlučili pobjednika. Igra tima iz Slovenije potpuno se raspala, pa skoro pet minuta gosti nisu uspjeli da poentiraju.

Razigrao se Vuk Radivojević, koji je nakon nešto slabijeg nastupa u prvih 20 minuta, u trećoj četvrtini ubacio 11 poena, ukupno 17, najviše u redovima "igosa". Ovu dionicu Aleksandrovčani su dobili 27:10, pa im je u odlulujućem kvartalu preostao lakši dio, da rutinski privedu meč kraju, što su na kraju i učinili.

Nisu Slovenci uspjeli da se oporave od šoka koji su doživjeli u prethodnoj četvrtini, pa je Igokea lagano odigrala finiš meča i trijumfovala 85:72.

Šampion BiH pobjedom protiv Krke, 11. ove sezone u ABA ligi, vratio se na šestu poziciju, sa istim brojem bodova kao i Cibona, gdje prema najavama iz Aleksandrovca, žele i da ostanu do kraja sezone.

IGOKEA: Pašajlić 14, Mićović 6, Talić , Šibalić 3, Robinson 16 (6 sk, 6 as), Pešaković, Milošević 14 (11 sk, 4 as), Albijanić 4, Radivojević 17, Mahkovic 4 (6 sk), Rikić 7.

KRKA: Rebec 14 (7 as), Kari 14, Kastrati 8 (6 sk), Rojc 3, Kužnik, Jukić, Dimec 6, Čebular 5, Ritlop 1, Bunić 4 (6 sk), Eliot, Luković 17.

Karpoš - Zvezda 61:98

Tabela: Zvezda 22-1, Cedevita 17-6, Partizan 16-6, Budućnost 16-7, Cibona 11-12, Igokea 11-12, FMP 10-13, Olimpija 10-13, Karpoš 9-14, Mega Leks 9-14, MZT 8-15, Krka 7-16, Zadar 7-15, Mornar 7-16.

Parovi 24. kola: Cedevita - Karpoš (petak), Krka - Mornar (subota), Mega - Partizan (subota), Budućnost - FMP (nedelja), Zadar - Cibona (nedelja), Crvena zvezda - Olimpija (ponedeljak), MZT - Igokea (ponedeljak).

Izvor: mondo.ba