SP: Šifrin odbranila titulu prvaka svijeta u slalomu!

Američka skijašica Mikaela Šifrin drugi put uzastopno odbranila je titulu prvaka sveta u slalomu, pošto je pobednica trke u Sankt Moricu.

Ostali sportovi 19.02.2017 | 09:00
Šifrin je do četvrte medalje na prvenstvima sveta, a treće zlatne u slalomu došla u vremenu od minut, 37 sekundi i 27 stotinki.

Srebrnu medalju, a drugu u Sankt Moricu, osvojila je Švajcarkinja Vendi Holdener sa sekund i 64 stotinke zaostatka.

Bronzanim odličjem okitila se Švedjanka Frida Hansdoter sa 1,89 sekundi zaostatka za pobednicom.

Četvrto mesto zauzela je Slovakinja Petra Vlhova, dok se na petom mestu našla Čehinja Šarka Strahova.

Prvih deset kompletirale su Austrijanka Mikaela Kirgaser, Slovenka Ana Bucik, Švedjanka Emilili Vikstrem, Švajcarkinja Deniz Fajerabend i Bernedete Šild iz Austrije.

Srpska skijašica Nevena posle solidne vožnje i 29. mesta posle prve vožnje, nije uspela da završi drugu trku, tako da je ostala bez plasmana.

Svetsko prvenstvo u Sankt Moricu završava se danas trkom slaloma u muškoj konkurenciji, koja je na programu od 9.45.