Partizanu "vječiti" derbi u pet setova!

Crno-beli vodli 2:0 u setovima, ali su pobedu protiv Crvene zvezde upisali tek nakon dodatnog petog seta.

Ostali sportovi 18.02.2017 | 11:45
Odbojkaški večiti derbi je pripao Partizanu!

Pred oko 200 navijača na Banjici crno-beli su uspeli da dođu do pete pobede u dosadašnjem delu šampionata, a istovremeno su najvećem rivalu Crvenoj zvezdi naneli peti poraz u sezoni 2:3 (20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15).

Partizan je odlično "ušao" u ovaj meč, poveo 2:0 u setovima, ali tada se Crvena zvezda digla i uspela da izjednači rezultat i da utakmicu odvede u dodatni peti set.

Gosti su se bolje snašli, odmah poveli 4:0, a onda na krilima te prednosti zabeležili pobedu.

Crvena zvezda je trenutno trećeplasirana sa 11 pobeda i pet poraza, dok je Partizan na devetom, pretposlednjem mestu, sa pet pobeda i 11 poraza. Prva je Vojvodina sa učinkom 13-2, dok je drugi Novi Pazar sa skorom 12-3.

CRVENA ZVEZDA: Škrbić 1, Jevetić, Samardžić, Petrović 2, Gmitrović 3, Mašulović 4, Milutinović 4, Nejić 6, Stojsavljević 9, Munćan 2, Blagojević 30, Veljović.

PARTIZAN: Buša 19, Sretenović, Nedeljković, Skakić, Batak, Tasić, Ristić 20, Kovač, Dragović, Veličković 21, Polomac 5, Perišić 7.

Izvor: mondo.rs