AO: Mari rutinski sa Kverijem!

Endi Mari, prvi teniser sveta, plasirao se u osminu finala Australian Opena rutinskom pobedom protiv Sema Kverija – 6:4, 6:2, 6:4.

Tenis 20.01.2017 | 09:10
Škot je do sedmog trijumfa, u osam okršaja, protiv visokog Amerikanca došao za 122 minuta igre, a rival u narednoj rundi biće mu Miša Zverev iz Nemačke, koji je u četiri seta bio bolji od Tunišanina Maleka Džazirija – 6:1, 4:6, 6:3, 6:0.

Endi je do novog laganog slavlja stigao pravovremenim brejkovima, a uzbuđenja i neizvesnosti bilo je samo u prvom setu – kada je Mari treću šansu, u najdužem gemu uvodnog dela igre, pretvorio u brejk za 5:4, a potom i vođstvo.

U drugom setu je već u trećem gemu stigao do prednosti, da bi u nastavku još jednom oduzeo rivalu servis za 2:0 u setovima. Iako je Kveri već na startu, ispostaviće se, poslednjeg seta pretrpeo novi brejk, uspeo je da uzvarti istom merom, ali ne i da produži meč.

Mari pravi novi brejk, ponovo pri rezutlatu 4:4, a zatim koristi drugu gem/set/meč loptu za prolaz dalje.