SP - rukomet: Pobjede Hrvatske, Slovenije, Makedonije...!

Selekcije Slovenije, Makedonije i Španije zabeležile su pobede u mečevima drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Francuskoj.

Ostali sportovi 15.01.2017 | 09:15
Vujoviću dva od dva, Poljaci u kanalu! Reprezentacija Slovenije upisala drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, ovog puta protiv Islanda. Poljska poražena od Brazila, Hrvati slomili Mađare.

Selekcija Slovenije sa Veselinom Vujovićem odlično igra na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj.

Slovenci su u subotu savladali Island 26:25 i stigli do druge pobjede nad šampionatu.

Za razliku od prvog meča kada je lako savladana Angola, protiv daleko ozbiljnijeg protivnika bilo je mnogo neizvjesnije i meč Grupe B je odlučen u posljednjim trenucima.

Slovenija je vodila 11:8 na poluvremenu, ali je drugih 30 minuta proteklo u egalu sve do pretposljednjeg napada Islanđana koji je prekinuo Miha Zarabec, ukrao loptu i zabio iz kontre za 26:24. Island je do kraja samo uspio da golom Elisona za 26:25 ublaži poraz.

Veselina Vujovića i njegove momke u sljedećem kolu očekuje zanimljiv duel protiv Makedonije koju sa klupe predvodi Lino Červar.

Makedonci su u subotu opravdali ulogu favorita i savladali Angolu rezultatom 31:22, a Španija je malo teže nego što se očekivalo savladala Tunis. Na kraju je bilo 26:21 za Špance.

U Grupi A Norveška je stavladala Rusiju rezultatom 28:24 i ima maksimalan učinak, kao i Francuska, poslije dva odigrana kola. Njihov međusobni duel u sljedećem kolu vjerovatno će odlučiti ko će u eliminacionu fazu kao prvoplasirani iz ove grupe.

Poljska je poražena rezultatom 28:24 od Brazila, koji je tokom čitave utakmice bio na pet ili šest golova prednosti.

Selekciji Talanta Dušebajeva ovo je već drugi poraz i praktično ih samo pobjeda nad Rusijom vodi u narednu rundu takmičenja.

U prvom meču drugog kola Grupe C Hrvatska je savladala Mađarsku 31:28 i stigla do vrlo važnih bodova, dok će ostali mečevi u ovoj grupi biti odigrani u nedjelju.

Mađarska je vodila 11:7 krajem prvog poluvremena, ali su Hrvati serijom 4:0 uspjeli da odu na odmor sa egalom – 11:11.

Bez svog najboljeg igrača Lasla Nađija, koji je povrijeđen, Mađari su se držali do polovine drugog dijela, a onda su Hrvati stigli do prednosti od tri gola, koju su zadržali do kraja utakmice.

Odigran je i jedan meč drugog kola Grupe D u kojem je Danska sa ubjedljivih 35:28 savladala Egipat.