ŠPA: Malaga u posljednjim sekundama uzela bod Valensiji!

Fudbaleri Valensije i Malage odigrali su nerešen meč– 2:2 u 14. kolu Primere. Suze u Valensiji i kiša golova u Španiji! Golgeteri razočarali u subotu, ali su u nedelju i te kako bili raspoloženi u 14. kolu Primere. Valensija ispustila pobedu u 94. minutu.

Fudbal 05.12.2016 | 09:30
Fokus 14. kola Primere bio je usmeren na događaj koji se odigrao u subotu posle podne na Kamp Nou. Veliki derbi završen je podelom bodova 1:1, u meču koji i nije bio preterano lep.

Ali, Španci nam ovom vikenda nisu ostali dužni.

Iako su u subotu čak dva susreta završena bez golova, u nedelju ih je bilo dosta. Na pet utakmica čak 18!

Počelo je u Sevilji i to kišom pogodaka. Betis i Selta odigrali su 3:3, a duel su obeležili preokreti. Gosti su poveli, ali su preko Ronkalja u 84. minutu uspeli da izbegnu poraz.

Atletik je tri boda upisao na San Mamesu protiv Eibara - 3:1, dok je Sporting istim rezultatom nadigrao Osasunu. Za razliku od Baskijaca, koji su strepeli sve do poslednjeg minuta, kada je Munijain otklonio sve dileme, Sporting je u 78. minutu poveo 3:0 i pitanje pobednika, ako ga je uopšte i bilo kod rezultata 2:0, je definitivno rešeno.

Aleksis je doneo prednost Alavesu već u četvrtom minutu, ali taj gol nije bio dovoljan za pobedu. Livaja je u 57. spasao Las Palmas poraza.

Izložba lepih golova u Bilbau - Benjat i Injaki blistali u baskijskom derbiju! Protiv Eibara - 3:1.

Građanski rat u Baskiji oko mesta u Evropi. Jedan do drugog na tabeli: Real Sosijedad, Atletik Bilbao i Eibar. Samo još Alaves fali. Ali zna se ko je najveći u tom društvu. Ako je neko i zaboravio, tu je rezultat sa baskijskog derbija sa Eibarom na San Mamesu - 3:1 za Atletik kao podsetnik.

Razlog za osmeh na licima domaćih navijača. Ne samo zbog pobede, već i zbog načina na koji su Lavovi stigli do bodova. Golovi Benjata Ečeberije i Injakija Vilijamsa, iako sasvim različiti, otelotvorenje su svega lepog u fudbalu.

Ečebarija iz slobodnog udarca. Kao da je džojstikom nacrtao metu u samom ćošku protivničkog gola. Asjer Riesgo je mogao samo da paradom ulepša Benjatovo remek delo. Majstorska veština. A onda i atletske predispozicije oličene u supersoničnom Injakiju Vilijamsu. Pola terena je preleteo u sekundi. Ostalo mu je dovoljno snage da usmeri loptu kroz noge protivničkog golmana.

Tek da i Eibar pokaže da je došao na utakmicu, lepa akcija u 70. minutu i pogodak Serđija Enriha. Ali Atletik Bilbao je danas morao da ima poslednju reč, pa je na savršen pas Asjera Viljalibrea u sudijskoj nadoknadi Iker Munijain pečatirao ostanak bodova u Bilbau.

Sekunde su delile Valensiju od pobede...

"Slepi miševi" bili su na korak da savladaju Malagu i osvoje tri boda za hitan beg sa dna. Ali... Fudbal se igra dok sudija ne svira kraj, a u nedelju uveče je arbitar označio kraj meča tek pošto je Malaga izjednačila u 94. minutu - 2:2 .

Valensija ja bila blizu pobede i prekida serije od pet mečeva bez trijumfa, ali je Malaga izjednačila u nadoknadi vremena.

Malaga je povela već u trećem minutu golom Pabla Fornalsa iz daljine, a Valensija je izjednačila samo četiri minuta kasnije, pogotkom Danijela Pareha iz slobodnog udarca.

Valensija je posle toga imala dve dobre šanse, a u 34. minutu je Alvaro Medran doneo preokret svom timu.

Delovalo je da će Valensija da pobedi, ali je Fornals u četvrtom minutu nadoknade sjajno iskoristio centaršut i doneo bod Malagi.

Valensija je 16. na tabeli sa 12 bodova, dok je Malaga 11. sa 20. bodova.

Alaves ispustio pobedu, Katai ostao na klupi... Remi na Mendizorozi - 1:1.

Alaves je vodio 53 minuta protiv Las Palmasa, ali je na kraju morao da se zadovolji jednim bodom. Kada se sve sagleda, rezultat 1:1 u potpunosti opravdava odnos dva po kvalitetu prilično ujednačena tima, koja na kraju ne mogu da budu nezadovoljna konačnim ishodom.

Ipak, za nijansu više razloga za nezadovoljstvo ima domaći tim, koji je poveo već u četvrtom minutu preko Aleksisa, ali su gosti uspeli na vreme da izjednače i uvedu utakmicu golom Livaje u neizsvestan tok.

U završnici meča su oba tima želela tri boda, Las Palmas je bio nadahnut izjednačujućim golom, ali nije uspeo da postigne još jedan. Slično je i sa domaćinom, koji je probao preko Dejversona u finišu, ali nije uspeo.

Aleksanar Katai je čitav meč presedeo na klupi za rezervne igrače.