Cvajta - To je taj švapski mentalitet: Prije pet dana 0:5, večeras 2:0 u 18. minutu!

Štutgart skočio na drugo mesto Cvajte!

Fudbal 21.10.2016 | 22:00
Izgleda da je ono u Drezdenu bio samo loš dan. Štutgart je ponovo u sedlu. Nekadašnji prvak Nemačke vratio se na pobedničku stazu pošto je u desetoj rundi Cvajte poslao na patos Minhen 1860 i brzopotezno se oporavio od „petice“ protiv Dinama - 2:1.

Švabe su na Mercedes benc areni (55.100 gledalaca) slavile najviše zahvaljujući činjenici da je trener Hanes Volf napravio četiri izmene u odnosu na ekipu koja pre pretrpela debakl pre pet dana. Umesto Klajna, Pavarda, Maksima i Hosogaja igrali suŠunjić, Asano, Ozdžan i Terode. A upravo su poslednja dvojica u uvodnoj fazi meča utabali domaćinu put ka trijumfu.

Učinio je to najpre turski vezista Berkaj Ozdža, tako što je u četvrtom minutu probacio loput kroz noge golmanu Cimermanu, da bi već u 18. novajlija iz Bohuma, Simon Terode, nastavio da opravdava status pojačanja i posle promašaja Gentnera spretno reagovao na odbitak.

Činilo se u tom trenutku da je meč gotov i da je oko 4.100 navijača Minhena „džaba“ potezalo put Štutgarta, međutim, na fantastičan način se ekipa Koste Runjajića vratila u meč pogotkom Leventa Ajčičeka iz slobodnog udarca sa 30 metara.

Bio je to znak da se razvesele navijači iz Bavrske, da početkom drugog dela na kratko prekinu meč zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren, od tog trenutka postali su i opasniji, ali da zaustave crnu seriju (šesti meč bez pobede) nisu uspeli. Možda i zbog toga što je sudija poništio pogodak rezerviste Stefana Mugoše osam minuta pre kraja, usled navodne ofajd pozicije.

Štutgart je na ovaj način skočio na drugo mesto na tabeli Cvajte (bar do sutrašnjeg meča Hajdenhajma), dok je Minhen 1860 (bez Filipa Stojkovića koji se još oporavlja od povrede i bez rovitog Olice Ilića) ostao na 15. poziciji sa samo osam bodova.