EL: CSKA stigao i prestigao PAO, Teo 6+9! Slavio i Žalgiris!

"Klasik" u Moskvi: Teo lomi i kad promašuje! Iako ga nije služio šut tokom cele utakmice, naš as pronašao je način da 63:68 pretvori u novu pobedu CSKA iz Moskve. Asistencija, asistencija, asistencija, asistencija.

Košarka 21.10.2016 | 21:45
Alarmantan rezultat 63:68 na 6:04 do kraja pretvorio je u rutinskih 74:68 na 1:47 do kraja.

Sa četiri asistencije u nizu, za Džejmsa Ogustina dva puta, Nanda De Koloa i Demetrisa Nikolsa, naš košarkaški virtouz Miloš Teodosić pokrenuo je seriju "armejaca" od 11:0 kojom je izbegnut poraz kod kuće već u 2. kolu Evrolige.

U jednom od evropskih klasika, duelu sedmostrukog i šestostrukog prvaka kontinenta: CSKA Moskva – Panatinaikos 81:77 (22:19, 13:11, 22:28, 24:19).

Teodosića nije služio šut ove večeri, ubacio je dva od tri pokušaja za dva i nula od pet za tri poena, međutim uveliko je izrastao u zrelog košarkaša koji je sposoban da prepozna svoje slabosti i nadomesti ih brojnim vrlinama, a nepredvidivi pasovi su svakako ona najveća koju ima u rukama – šestu, sedmu, osmu i devetu asistenciju zabeležio je u finišu meča i pronašao rešenja koja je malo ko video u periodu zaista dobre odbrane zelenih iz Atine.

Oni su večeras prvi put ove sezone igrali bez otpuštenog Argirisa Pedulakisa, koji je dobio otkaz prošlog vikenda posle debakla u derbiju grčkog prvenstva sa Olimpijakosom, pa je u toku pregovora sa Ćavijem Paskualom poljuljanu ekipu sasvim dobro vodio privremeni trener, Jorgos Vovoras. Ipak, i njemu je ponestalo rešenja na obe strane parketa u poslednja četiri minuta, kada je PAO ekspresno primio 11 poena i vezao pet-šest napada ispunjenih izgubljenim loptama i nerezonskim šutevima.

Vrhunac krize gostiju u trenucima kada je pobeda i dalje bila dostižna bila su dva promašena zicera u kontri nakon što je Džejms Gist ukrao loptu, a Nikos Papas i Kris Singlton se obrukali na drugoj strani terena, pa je Ogustin ni kriv ni dužan zabeležio ključni skok u odbrani i potom realizovao oba penala na drugoj strani za nedostižnih 76:70, na 1:20 do kraja.

A, trebalo je da bude 74:72... Treba reći i da je Ogustin pre toga promašio oba penala na utakmici.

Minut-dva ranije završen je meč u Kaunasu, gde je Žalgiris posle velike borbe i još većeg preokreta u nastavku meča stigao do prve pobede i naneo Baskoniji prvi poraz – 78:73 (20:23, 14:17, 27:21, 17:12).

To znači da će posle utakmice Barselona – Fenerbahče, poslednje u drugom kolu, samo četiri tima imati perfektan skor od 2-0.

Barselona – Fenerbahče (21.00)

Tabela: Real 2-0, Milano 2-0, CSKA 2-0, Barselona 1-0, Fener 1-0, Baskonija 1-1, Darušafaka 1-1, PAO 1-1, Olimpijakos 1-1, Bamberg 1-1, Crvena zvezda 1-1, Žalgiris 1-1, Galatasaraj 0-2, Uniks 0-2, Makabi 0-2, Efes 0-2.

Izvor: mondo.rs