BEL: Genk ''petardom'' do Lige Evrope!

Šarlroa rano ostao sa igračem manje što je bio uvod u totalni debakl u revanšu baraža - 1:5!

Fudbal 30.05.2016 | 14:00

Fudbaleri Genka nisu dali gol na prethodna dva meča, ušli su u revanš protiv ekipe Šarlroa sa dva gola zaostatka iz prvog meča (0:2), ali su petardom obezbedili plasman u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Pregazili su na svom stadionu crno-bele danas sa čak 5:1, a sve im se otvorilo već u 17. minutu.

Golman gostiju Peneto skrivio je najstrožu kaznu, sudija mu pokazao crveni karton, Šarlroa je ostao sa igračem manje, a sa bele tačke Grk Karelis je otvorio seriju golova.Samata je u 27. povisio na 2:0 za Genk, a nelagodnost se uvukla u redove domaćina kada je sjajni Prebe smanjio na 1:2 u 40. minutu.

Ipak, do kraja poluvremena Sendi Volš je vratio domaćinu dva gola prednosti i najavio ofanzivu u nastavku. Nije Šarlroa imao snage da postigne još jedan gol sa igračem manje i vrati neizvesnost u meč. Sjajni Nikolaos Karelis je sa još dva pogotka u 56. i 71. minutu poptuno dotukao goste i obezbedio Genku plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.