Lion bez problema do trećeg mjesta!

Fudbaleri Liona ubedljivo su na svom terenu savladali Kaen, u prvoj nedeljnoj utakmici 26. kola francuske Lige 1.

Fudbal 14.02.2016 | 18:40

Lion je na ’Žerlanu’ bio izuzetno dominantan i sa 4:1 ispratio goste.

Već u 16. minutu bilo je 2:0 pogocima Umtitija i Lakazeta, a sve sumnje oko pobednika do kraja poluvremena otklonio je Korne.

Delor je u 58. minutu smanjio na 3:1, ali je Toliso, posle dve asistencije, upisao i gol pola sata kasnije i potvrdio trijumf domaćina.

Ovim trijumfom ekipa koju vodi Bruno Ženesio, popela se na treće mesto na tabeli sa 39 bodova koliko imaju i Nica, Sent Etjen i Nant, dok je Kaen ostao deseti sa tri boda manje.

Francusko prvenstvo već je rešeno jer Pari Sen Žermen ima 25 bodova prednosti u odnosu na Monako koji zauzima drugu poziciju, ali je u subotu Lil odoleo i prekinuo niz od 16 uzastopnih trijumfa ’Svetaca’.