Van Gal: Teško ćemo do Top 4 i LŠ!

Holandski stručnjak smatra da je Mančester junajted "prosuo" previše bodova.

Fudbal 15.02.2016 | 20:00

Poraz od Sanderlenda (2:1), prvi na tom gostovanju još od marta 1997. godine, ostavio je Mančester junajted na petom mestu premijerligaške tabele, sa šest bodova manje i utakmicom više od Mančester sitija na četvrtoj poziciji.

Prema rečima Luja van Gala, "crveni đavoli" su u realnoj opasnosti da sledeće sezone izostanu iz Lige šampiona.

"Sada ćemo se veoma teško probiti u Top 4, rekao sam to i igračima. U poslednja dva kola smo 'prosuli' pet bodova", osvrnuo se Van Gal i na primljen gol u 90. minutu utakmice protiv Čelsija, prošlog vikenda.

Sanderlend je poveo u trećem minutu, a pobedonosni gol pao je osam minuta pre kraja, nakon što je izjednačio Antoni Marsijal izjednačio u finišu prvog poluvremena.

"Crne mačke" su i dalje u zoni ispadanja, uprkos ipak neočekivanom trijumfu.

"Ovakve utakmice morate da dobijete. Niko nam nije kriv osim nas samih. Nismo uspeli da odgovorimo na agresivnost ekipe Sanderlenda", dodao je Van Gal.

Sa njim na klupi Mančester junajted je dao manje golova i osvojio manje bodova u Premijer ligi nego ikad u poslednjih 26 godina (u ovoj fazi sezone)!