ŠPA: ''Kralj'' porazio Baskijce, Viljareal Malagu, Valensija najzad!

Real Madrid zabeležio je treću uzastopnu pobedu u Primeri, savladavši Atletik Bilbao u 24. kolu – 4:2 (3:1). Kako postići gol na "El Madrigalu"? Žuti ga daju, bar jedan, a gosti... Nije im to uspelo od 6. decembra, evo već sedmu utakmicu zaredom. Fudbaleri Valensije pobedili su Espanjol sa 2:1 u 24. kolu Primere i upisali prvi trijumf od dolaska Gerija Nevila na klupu ’Slepih miševa’.

Fudbal 13.02.2016 | 23:15

'Kraljevski' klub prišao je na bod zaostatka vodećoj Barseloni, ali uz dva meča više, dok su Baskijci posle devetog poraza ostali šesti 35 bodova.

Real je vodio već posle 180 sekundi golom Kristijana Ronalda, ali je Havijer Eraso izjdnačio već u 10. Međutim, Hames Rodriges u 37. i Toni Kros u 45. minutu odvode svoj tim na odmor sa dva gola viška.

Golova u nastavku nije bilo sve do samog finiša, pre nego što je Ronaldo tri minuta pre kraja postigao svoj drugi pogodak, da bi Elustondo u 90. postavio konačan rezultat.

Navijači se nisu pošteno ni smestili, a Real je već vodio. Portugalac je probio po levom boku u kontri, zalomio čuvara na ulasku u kazneni i zatim zakucao loptu u dalje rašlje.

Međutim, samo sedam minuta kasnije gosti su izjednačili. Rafael Varan je želeo da preseče napad Atletika i doda loptu Kejloru Navasu, ali je Kostarikanac već izleteo, a Eraso bio najsnalažljiviji i smestio loptu u mrežu.

U narednih pola časa gledali smo uglavnom napade domaćina, koji je do odmora uspeo da uradi ono što je želeo.

Najpre je Hames Rodriges u 37. minutu divnim udarcem sa dvadesetak metara doneo novo vođstvo Realu, da bi Toni Kros, na asistenciju Ronalda, postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Zinedina Zidana ostala je sa igračem manje u 83. minutu, pošto je Varan zaradio drugi žuti karton, ali to nije sprečilo Kristijana da postigne 32. gol u sezoni i reši pitanje pobednika posle lepog prijema grudima. Tačku na meč stavlja Elustondo glavom u poslednjem minutu susreta.

Da li Sedrik Bakambu, koji je za sada dao 12, Bruno Sorijano, strelac sedam ili Roberto Soldado, koji je večeras stigao do sedmog gola ove sezone, tek Viljareal će pogoditi mrežu gostiju na "El Madrigalu" nekako...

A, gosti?

Od 6. decembra i gostovanja Rajo Valjekana, koje je ipak završeno pobedom "Žute podmornice" od 2:1, niko nije dao gol na ovom stadionu, a pobedio niko nije još od 18. oktobra kada je Viljareal dočekao Seltu – 1:2.

U meču 24. kola Primere:

Viljareal – Malaga 1:0 (1:0).

Soldado je u 18. minutu završio lepu akciju cele ekipe i doneo čak 11 bodova prednosti Viljarealu u odnosu na petoplasiranu Sevilju, koja ima utakmicu manje. Podsećamo, četvrti će na kraju u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Pred 35.000 navijača na „Mestalji“, Valensija je do trijumfa došla posle preokreta, pošto su gosti iz Barselone poveli, a sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu.

Espanjol je poveo u 52. minutu preko Oskara Duartea, da bi Negredo izjednačio u 71. minutu, a dugo čekanu pobedu Valensiji doneo je Denis Čerišev samo pet minuta kasnije.

Nevil je na klupu Valensije stigao početkom decembra i njegovi igrači su od tada vezali devet pobeda bez trijumfa i mediji su prethodnih dana spekulisali da mu budućnost na „Mestalji“ zavisi od duela sa Espanjolom. Sam engleski stručnjak je više puta isticao da veruje u trijumf uz podršku navijača, a na kraju se ispostavilo da je bilo tako.

Međutim, ’Slepe miševe’ je u subotu predveče prvo čekao šok, pošto je Duarte doveo Espanjol u vođstvo sjajno nadskočivši odbranu, a potom je glavom loptu poslao u mrežu. Valensija je uporno tražila šansu da uzvrati, a ona je došla u 71. minutu, kada je Negredo odlično primio loptu i šesnaestercu i odlično reagovao, a lopta je nekoga pogodila i promenila smer, pa je prevarila golmana gostiju.

Za veliko slavlje Valensije bio zaslužan Čerišev, koji je nedavno stigao na pozajmicu iz Reala, odlično isprativši loptu, a potom je glavom iz blizine poslao u mrežu.

Valensija sada drži 11. mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Espanjol ostao na 17. poziciji sa 22.