BL: Gol Kostića, minimalac Dortmunda, ''Vukovi'' sigurni!

Dortmundsa Borusija pobedila je Hanover 1:0 (0:0), dok je Volfsburg takođe kao domaćin bio bolji od Inglštada – 2:0 (2:0).

Fudbal 13.02.2016 | 22:30

U preostalim mečevima 21. kola, odigranim u tradicionalnom popodnevnom terminu, Bajer Leverkuzen je posle preokreta savladao Darmštad u gostima 2:1 (0:1), Verder i Hofenhajm remizirali su u Bremenu 1:1 (1:1), dok je Štutgart pred svojim navijačima porazio berlinsku Hertu, a trijumf je overio naš Filip Kostić – 2:0 (0:0).

Na otvaranju kola u petak, Majnc je trijumfovao protiv Šalkea (2:1), dok je na zatvaraju dana Keln bio bolji od Ajntrahta iz Frankfurta – 3:1 (1:1).

Runda se završava u nedelju, kada najpre od 15.30 Hamburger Šport Ferajn čeka Borusiju Mehengladbah, a dva časa kasnije sastaju se Augzburg i minhenski Bajern.

Dortmund je dosta teže nego što se očekivalo stigao do sva tri boda protiv poslednjeplasiranog Hanovera, iako su bili daleko bolji rival tokom svih 90 minuta. Od ukupno 14 šuteva, sedam u okvir, samo je jedan završio u mreži, ali je i to bilo dovoljno za slavlje 'žutog zida'.

Koban po goste bio je udarac Henrika Mihtarijana u 57. minutu, kada je lepo povukao loptu kroz sredinu, namestio je na desnu nogu na 'kapici' šesnesterca i divnim udarcem pogodio dalji ugao. Bio je to 18 gol Jermena u sezoni, a ima i 20 asistencija.

Nešto sigurniju pobedu, veoma važnu u borbi za plasman u Ligu šampiona, zabeležili su 'Vukovi' iz Volfsburga. Na 'Folcvagen Areni' gostovao je Inglštad, debitant u elitnom rangu koji igra veoma dobro ove sezone.

Međutim, domaćin je sav posao završio sredinom prvog poluvremena, kada je sa dva gola stvorio, ispostaviće se, nedostižnu prednost za goste. Prednost Volfsburgu doneo je Julijan Draklser u 29. minutu sa peterca, posle sjajnog centaršuta Daniela Kaliđurija spoljnim delom kopačke.

Samo deset minuta kasnije, posle guzve i udarca iz ugla lopta se odbila do Roberta Knokea, a ovaj sa nekoliko metara lako sitgao do prvenca u sezoni.

Identičnim rezultatom slavio je Štutgart na 'Mercedes Benc Areni', a 'Švabe' su tek u nastavku uspele da slome otpor ekipe iz Berlina. Udarac Filipa Kostića u 51. minutu sa ivice kaznenog bio je izblokiran, ali je Serej Die otpadak pretvorio u projektil za 1:0.

Nastavio je domaći tim sa napadima, da bi u 84. minutu Kostić postigao svoj treći pogodak u sezoni i odaljio dodatno svoj tim od opasne zone. Kaznio je Štutgart poigravanje odbrane Herte, a Kostić iz drugog plana zakucao loptu u same rašlje.

Čast gostiju odbranio je Bajer Leverkuzen u Darmštadu, iako je domaćin vodio na poluvremenu, posle gola Vagnera u 28. minutu. Međutim, gosti su pojačali i zaigrali agresivnije u nastavku, a Sulu je neoprezno reagovao, posle 15 minuta drugog dela, i zatresao svoju mrežu za izjednačenje.

Totalni preokret 'Aspirindžijama' doneo je Julijan Brand u 77. minutu, kada je na posle prodora Kempla i asistencije Štefana Kislinga ćušnuo loptu u mrežu.

S druge strane Hofenhajm i dalje ne zna za pobede – pošto je na debiju 28-godišnjeg Julijana Nagelsmana stigao samo do boda u Bremenu, a meč je završio sa deset igrača.